Týdenní technická analýza EUR/GBP, NZD/USD, Stříbra

Tento týden budou makrokalendáři dominovat data z Velké Británie. V úterý jsou publikovány výsledky inflace. Analytici čekají, že cenová hladina v září stoupla meziročně o 3 procenta, což je 1 procento nad inflačním cílem banky, který je překonáván již 8 měsíců v řadě. Neustupující inflační tlaky zvyšují pravděpodobnost, že centrální banka přistoupí v listopadu ke zvýšení úrokových sazeb. Následně ve středu budou zveřejněna data z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje. Čekají nás projevy Janet Yellenové (Fed), Maria Draghiho (ECB) a Marka Carneyho (BoE). Čína jako první zveřejní výsledky HDP za třetí kvartál a v USA je v plném proudu výsledková sezona.

EUR/GBP vytvořil v druhé polovině minulého týdne výraznou medvědí outside svíčku a od té doby existuje šance na hlubší oslabení eura. Tato známá medvědí formace má potenciál vést trh k oslabení až na úroveň 0,8770, kde se bude rozhodovat, co dále. Včerejší seance sice přinesla návrat ke klíčové úrovni 0,8900, ale nedokázala nad ní uzavřít. Dokud nebude překonáno maximum ze čtvrtka, mají medvědi technicky navrch. Tento týden je z hlediska makrokalendáře pro libru velmi zajímavý. V úterý jsou publikována data inflace (index CPI), ve středu výsledky z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje.

Měnový pár NZD/USD se v minulém týdnu odrazil od silné supportní zóny, trh tak nedokázal zcela naplnit harmonický pohyb AB=CD, na druhé straně ale dal vzniknout trendovému kanálu, který zatím tvoří velmi rychlé impulsy. NDZ/USD vstoupil do nového týdne rozpačitě a včera vznikla inside svíčka. Následující seance tedy bude zajímavé především z pohledu prolomení včerejších extrémů. V úterý odpoledne se koná na Novém Zélandu aukce mléka, důležité exportní suroviny.

Stříbro se během včerejší obchodní seance dostalo ke středové linii širokého trendového kanálu. Trh zde očividně včera trochu zaváhal, když došlo k výraznému snížení volatility. Trh je zároveň výrazně překoupený a vykazuje divergenci na stochastickém oscilátoru. Pokud stříbro nedokáže prolomit tuto rezistenci, pak by se otevíral scénář pro formaci hlava-ramena.

Makrokalendář na týden:

  • Pondělí: NZD: Data inflace za třetí čtvrtletí
  • Úterý: AUD: zápis z posledního zasedání centrální banky (RBA)

            GBP: Inflace (index CPI), projev Mark Carney (BoE)

            USA: Průmyslová produkce

            NZD: Aukce mléka

  • Středa: Projev Mario Draghi (ECB)

            GBP: Data z trhu práce (mzdy a nezaměstnanost)

            CAD: Data z trhu bydlení

  • Čtvrtek: CNY: Data HDP za třetí čtvrtletí

            GBP: maloobchodní prodeje

  • Pátek: CAD: inflace (index CPI) a maloobchodní prodeje
  • Sobota: Projev Janet Yellenová (Fed)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.