Týdenní technická analýza EUR/GBP, EUR/CAD a AUD/NZD

Britská libra si v poslední dnech dělá s eurem, co se jí zlíbí a z eura se tak stal jeden z nejslabších párů současnosti. Na denním grafu EUR/GBP se vše odehrává ve scénáři poslední analýzy. Trh již prolomil podporu 0,8690 a po včerejší silné svíčce má nakročeno k dalšímu propadu. Novým cílem se tak stává hladina 0,8350.

EUR/CAD dělá vše pro to, aby v blízké době navštívil roční minima u hladiny 1,40. Ve včerejší seanci trh již po několikáté testoval dno konsolidačního pásma 1,4850 – 1,4270, ve kterém se držel od února letošního roku. Uzavření pod touto úrovní otevírá příležitost pro intradenní pullback a následné oslabení. Tento scénář by negovalo uzavření na denním grafu zpátky uvnitř konsolidace.

Souboj hlavních měn našich protinožců na páru AUD/NZD vyznívá v posledních dnech lépe pro novozélandský dolar. Trh navazuje na prvotní medvědí impuls a je nasnadě pomýšlet na harmonický pohyb AB=CD, o to více, když se k tomu ještě přidá gartleyeho formace. Rozhodujícím milníkem by tak měla být podpora 1,0345.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.