Týdenní technická analýza EUR/CAD, NZD/JPY a USD/JPY

EUR/CAD musí být v současné době lákadlem pro obchodníky specializujícími se na netrendová období a „price action“. Trh se od prosince loňského roku obchoduje v pásmu 1,3850 a 1,4280. Nyní se měnový pár EUR/CAD opět chystá na cestu k horní hranice této konsolidace. Opět se tak otevírá šance na obě strany. Klíčové bude, jak trh zareaguje na denním grafu u rezistence.

Nedávno jsme se v dlouhodobém výhledu věnovali křížovému páru NZD/JPY. Trh si zde připravil formaci dvojitého vrcholu u velmi solidní hladiny. Ve včerejší seanci se pak potvrdilo prolomení neckline úrovně 80,45, která nyní slouží jako ideální úroveň pro „pullback“. Vzhledem k přeprodanosti oscilátorů, lze doporučit konzervativní přístup, protože lze očekávat korekci před dalším pádem.

Podobně jako na ostatních párech s dolarem, tak i na USD/JPY selhal dolar těsně před klíčovou hladinou. Zde si trh nedokázal poradit se silnou rezistencí 114,500 a dolů mířící trendovou linií. Výhledově tak USD/JPY zůstává uvnitř trendového kanálu, který s určitou pravděpodobností trh oťukává. 

 

Makrokalendář pro tento týden:

Česká inflace za únor (čtvrtek)

Zasedání Evropské komise (9. a 10.3.) – oznámí GB brexit?

Úterý: zasedání RBA

            obchodní bilance USA a Kanada

            aukce mléka NZD

Středa: GB: zveřejnění rozpočtu,

               USA: ADP

Čtvrtek: Čína: CPI, ECB

Pátek: GB: výrobní  a průmyslová produkce

USA: NFP (růst mezd, nezaměstnanost: 4,7% vs. 4,8%)

Kanada: trh práce

 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.