Týdenní technická analýza EUR/CAD, EUR/JPY a mědi

Trhy začínají týden ve vyčkávacím módu a připravují se na středeční výsledek zasedání americké centrální banky (Fed), od níž se očekává zvýšení úrokových sazeb. Kromě tohoto kroku budou investoři sledovat novou makroekonomickou prognózu, zejména projekci úrokových sazeb na nejbližší dva roky. Ve čtvrtek zasedá britská a švýcarská centrální banka, v pátek japonská. Emanuel Macron v neděli v prvním kole francouzských prezidentských voleb získal více než 1/3 hlasů. Vítězství by měla potvrdit jeho strana Vpřed i v druhém kole, které se koná v neděli 18. června.

Měď včera perfektně zareagovala na dokončenou harmonickou gartleyeho formaci. Trh udělal otočku u rezistence 2,6450 a má kam klesat. Pokud by se měla naplnit harmonická analýza, tak může měď oslabit až k Fibonacciho úrovni 61,8. Kritické na této cestě bude prolomení podpory 2,600.

Měnový pár EUR/CAD, jenž se obchodoval u půlročního maxima, konečně vykročil k výprodeji. Trh byl sevřen uvnitř rostoucího klínu, navíc s výraznou medvědí divergencí na MACD. Kanadskému dolaru se tak otevřela možnost posílit proti euru minimálně k ceně 1,4870, čehož zatím perfektně využívá. Nyní EUR/CAD sedí na silném supportu a rozhoduje se, kam dál. Prolomení této úrovně by otevřelo prostor k 1,4640.

Měnový pár EUR/JPY konečně potvrdil utvořenou formaci hlava-ramena a vydal se pod support 123,52. Trh již také zdolal neckline úroveň a má cestu volnou. Nejbližší bariérou pro medvědy je podpora 120,60, jež se může navíc opřít o dříve prolomenou trendovou linii, která by nově mohla zaujmout pozici vhodnou pro tzv. throwback.

Makrokalendář na nadcházející týden:

  • Úterý: GB: index CPI (inflace)

                    Německo: index ekonomické aktivity ZEW

                    USA: index cen výrobců (PPI) - inflace

  • Středa: Čína: průmyslová výroba

                    GB: trh práce (nezaměstnanost, růst mezd)

                 USA: index CPI (inflace), maloobchodní prodeje, zasedání centrální banky (Fed) – rozhodnutí o úrokových sazbách, ekonomická projekce

  • Čtvrtek: NZD: HDP

                    AUD: trh práce (nezaměstnanost)

                    CHF: zasedání centrální banky (SNB)

                    GB: maloobchodní prodeje, zasedání centrální banky (BoE)

  • Pátek: JPY: zasedání centrální banky (BoJ),

                    USA: nová stavební povolení
 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.