Týdenní technická analýza EUR/CAD, CAD/CHF a amerického dolaru

Tento týden se oči investorů zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB), která představí novou makroekonomikou prognózu. Spolu s ní budou obchodníci sledovat názor banky na vysokou hodnotu eura, které si letos připsalo proti USD 14 procent zisku. Dalším bodem zájmu bude budoucnost programu kvantitativního uvolňování (QE). Všechny tyto neznámé ovlivní hodnotu společné měny eurozóny.

Měnový pár EUR/CAD vstoupil do nového týdne gapem. Trh se vrátil nad klíčový support 1,4730, který brání vyplnění harmonické formace Cypher. Čeká se tedy jednak na harmonickou formaci, případně na dvojitý vrchol ověnčený medvědí divergencí. Výhledovým cílem zůstává podpora 1,4560, kam by si trh otevřel cestu. Ve vývoji tento týden sehraje důležitou roli zasedání Evropské centrální banky (ECB), jež se koná ve čtvrtek a vývoj ceny ropy (CAD). Postupně se otevírají některé rafinerie v Houstnu, které byly uzavřeny kvůli hurikánu, což by mohlo podpořit cenu ropy a posílit kanadský dolar (CAD).

Index amerického dolaru (FUSD) se na poslední chvíli zachránil, respektive alespoň udržel ve hře. Trh se odrazil od podpory 91,88 bodu, jež se shoduje s více než ročním minimem. Nad cenou však zůstává strmá trendová linie, kterou musí americký dolar prolomit, aby se dalo mluvit o počátku býčí korekce. Pokud vydrží býkům nákupní apetit po dolaru, pak by měl tento týden uzavřít nad úrovní 93,0 bodu. Tento týden bude mluvit několik členů americké centrální banky, kteří by mohli ovlivnit osud amerického dolaru.

Měnový pár CAD/CHF již po několikáté během krátké doby testuje horní hranici konsolidace 0,7730. Zde trh již v minulosti několikrát pohořel a tato hranice se stala maximem pro obchodníky od listopadu 2015. Zatím to však nevypadá, že by tento pokus měl být úspěšný, na denním grafu vznikla viditelná divergence na stochastickém oscilátoru. Pokud se trh stočí opět na jih, pak lze očekávat dosažení ceny 0,755.

Makrokalendář na týden:

Pondělí: Británie: index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru stavebnictví

            USA a Kanada – státní svátek

Úterý: Austrálie: zasedání centrální banky (RBA)

            Británie: index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb

             NZD: aukce mléka

            USA: projev Kashkari – americká centrální banka (Fed)

Středa: USA: projev Kaplan – americká centrální banka (Fed)

            Austrálie: HDP za 2. kvartál (Q2)

            Kanada: zasedání centrální banky (BoC)

            USA: index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb

Čtvrtek: Austrálie: maloobchodní prodeje a obchodní bilance,

            EUR: zasedání Evropské centrální banky (ECB)

            USA: projev Dudley -  americká centrální banka (Fed)

Pátek: Británie: výrobní produkce, průmyslová produkce

            USA: projev Harker -  americká centrální banka (Fed)

            Kanada: data z trhu práce

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.