Videa

Články

FAQ

Manuály

Týdenní technická analýza EUR/AUD, EUR/JPY a GBP/USD

Tento týden budou trhu dominovat data ze Spojených států amerických. Ve středu bude zveřejněn zápis ze zasedání americké centrální banky (Fed) a v pátek budou publikovány výsledky inflace (index CPI), maloobchodních prodejů a index spotřebitelské důvěry univerzity Michigan. V průběhu celého týdne budou mít projevy centrální bankéři z USA a Mario Draghi (ECB). Ačkoliv data z amerického trhu práce (NFP) předchozí týden mírně zklamala, trhy stále kalkulují až s 90procentní pravděpodobnosti, že Fed zvýší v prosinci úrokové sazby. I když se dění v Katalánsku nezklidňuje, obchodníky eura to zatím od nákupu měny eurozóny neodrazuje.

Podaří se tento týden dostat EUR/AUD z konsolidační formace? Trh je na denním grafu sevřen uvnitř rostoucího trojúhelníku, přičemž má nad sebou silnou rezistence 1,1510, neboli roční maximum. Jeho překonání je nezbytné k tomu, aby si trh uvolnil ruce a mohl pokračovat v růstu. Dnešní seance by měla ukázat, zda včerejší prolomení rezistence 1,5080 otevřelo býkům prostor pro růst. V pátek zveřejní australská centrální banka (RBA) zprávu o finanční stabilitě.

EUR/JPY se dostalo do blízkosti dvouletých maxim. Trh se nachází v silném býčím trendu, avšak začínají se vytvářet náznaky možného příchodu medvědů nebo alespoň pokusu o korekci. Na trhu se snižuje volatilita, což je vidět na konvergujících liniích, které společně s divergencí na MACD vytvářejí prostor pro formaci rostoucího klínu. Prolomení podpory 131,7 by tak mohlo spustit prodejní apetit.

GBP/USD narazilo v páteční seanci na 100denní klouzavý průměr a podporu 1,3030 došlo ke zpomalení pádu, který přišel po dosažení ročního maxima. Nyní se trh pokouší navázat na býčím trend, který je ohraničen trendový kanálem. Je jen otázkou, zda nový nástup nakupujících nepřichází příliš brzy? Nyní trh vstupuje po velmi krátké době zpět do silného technického pásma. V úterý jsou publikována data o výrobní produkci z Británie.

Makrokalendář na tento týden:

  • Pondělí: USD: státní svátek v USA

            EUR: setkání Euroskupiny

  • Úterý: GBP: výrobní produkce

            EUR: setkání min. financí eurozóny

  • Středa: zápis ze zasedání americké centrální banky (Fed)
  • Čtvrtek: EUR: projev Mario Dragi (ECB) v panelové diskuzi na téma měnová politika    USD: projevy Brainard, Powell (Fed)
  • Pátek: AUD: australská centrální banka (RBA) - zpráva o finanční stabilitě

            USA: inflace (index spotřebitelských cen (CPI), maloobchodní prodeje

  • V průběhu celého týdne další projevy členů Fedu

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.