Týdenní technická analýza: CAD/JPY, S&P500 a CAD/CHF

Křížový měnový pár CAD/JPY se dle očekávání neudržel příliš dlouho nad strmou trendovou linií. Trh po prvním prolomení vytvořil dvojitý vrchol u rezistence 88,36. Nyní se měnový pár postupně přibližuje k úrovni podpory 86,00, která rozhodne o platnosti formace. Pokud by trh uzavřel pod touto hodnotou, pak zároveň prolomí „neckline“ úroveň, což bude negativní signál naznačující naplnění reverzní formace dvojité vrcholu a výprodej CAD/CHF.

CADJPY se přibližuje k úrovni podpory 86,00

Oblíbený americký akciový index S&P 500 se plazí kolem historického maxima 2 275 bodů, a ne a ne ho překonat. Tato neschopnost dále růst vyvolala nepatrnou divergenci indexu s oscilátorem MACD. Namísto vzniku nového maxima, tak technická analýza spíše favorizuje mírnou korekci. Dlouhodobý trend je jasně býčí, avšak korekce až k úrovni 2 200 bodů se nevylučuje. Předchozí týden začala výsledková sezóna. Netradičně ji tentokrát odstartovala společnost delta Airlines. Americké firmy tak budou v nadcházejících týdnech publikovat hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí 2016, což může mít také vliv na vývoj indexu S&P 500.

akciový index S&P 500 se nachází kolem historického maxima 2 275 bodů

Kanadský dolar (CAD/CHF) se v posledních dnech zasekává a trochu mu dochází dech. Proti švýcarskému franku se trh dostal do obratové formace hlava-ramena, která naznačuje, že by se oslabení mohlo protáhnout. Klíčovou roli bude hrát reakce na hodnotu „neckline“ 0,7650. Situace je podobná s vývojem na výše analyzovaném měnovém páru CAD/JPY. Oba dva měnové páry čekají na prolomení úrovně podpory, aby započaly pokles.

Kanadský dolar se proti švýcarskému franku dostal do obratové formace hlava-ramena

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.