Týdenní technická analýza AUD/USD, USD/JPY a amerického dolaru

Měnový pár AUD/USD se znovu dostal pod tlak, když americký dolar dokázal výrazně posílit. Trh tak stále zpracovává účinky výrazné divergence na oscilátoru MACD. Pokud se na „aussie“ podíváme z hlediska technické analýzy, pak lze vidět potenciál reverzní formace hlava-ramena, přičemž momentálně je trh u její neck-line úrovně. Její prolomení by otevřelo dveře ke hladině 0,7350. Australský dolar čekají ve čtvrtek ráno data z trhu práce protinožců.

Ropa ukončila minulý týden velmi negativně. Čtvrteční a páteční svíčka z předchozího týdne tvoří obratovou formace 2bar reversal. Denní vývoj naznačuje, že by se černé zlato mohlo začít vracet k podpoře 41,50 USD za barel, což naznačuje i možná Gartleyeho formace. Trh by zde pak mohl najít krátkodobou podporu, nicméně výhledově se počítá spíše s propadnutím pod trendovou linii. Proti ropě hraje aktuálně averze investorů k riziku, kterou způsobil zvrat na dluhopisovém trhu po výrocích ECB, že prozatím neplánuje natáhnout program QE za březen 2017. proti ropě hraje i stále silnější americký dolar. Na pokles ceny ropy může být navázán kanadský dolar.

Index amerického dolaru FUSD se ocitl v zajetí konsolidace. Trh se dostal do symetrického trojúhelníku a již několik dnů nic výraznějšího nepředvedl. Momentálně je v pozici, kdy lze očekávat další posílení dolaru a posun k horní hraně trojúhelníku. Dolar má tedy prostor růst v tomto týdnu. Vývoj amerického dolaru je ovlivněn i situací na dluhopisovém trhu, růst výnosů z amerických dluhopisů hraje ve prospěch USD. Americký dolar je rovněž pod vlivem 

nejisté situace ohledně načasování zvýšení úrokových sazeb v USA. Centrální bankéři zatím dávají smíšené signály, zda by se měly sazby zvýšit již na zasedání centrální banky (Fed) v září. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.