Týdenní technická analýza AUD/USD, USD/CAD, ROPY

Předchozí týden nám nabídl několik zajímavých ekonomických událostí. Americká centrální banka (Fed) zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta na 1,25 procenta, načrtla plán zmenšování své bilance a zopakovala jarní makroekonomickou prognózu. Emanuel Macron potvrdil silnou pozici na francouzské politické scéně, když vyhrál ve víkendových parlamentních volbách nadpoloviční většinu křesel v dolní komoře parlamentu. V bankovní radě britské centrální banky nečekaně hlasovali 3 z 8 členů za zvýšení úrokových sazeb, avšak Mark Carney tento týden dementoval záměr banky utáhnout měnové podmínky. Británie tento týden zahájila jednání s Evropskou unii o brexitu.

AUD/USD si podobně jako eurodolar hledá svou cestu. Trh se zastavil u potencionální reverzní zóny motýlí formace. Klíčovou roli sehraje maximum z minulého týdne 0,7634, které nyní ohraničuje platnost reverzní formace. Pokud medvědi zaberou, tak by se mohli s cenou dostat až k podpoře 0,7518.

Měnový pár USD/CAD nezvládl svůj dlouhodobý souboj s rezistencí 1,3542 a dle očekávání oslabil. Od poloviny minulého týdne se trh motá kolem důležité podpory 1,3216. Ta je nyní poslední důležitou zastávkou od dalšího býčího milníku 1,3000. Zdá se, že kanadský dolar jako jeden z mála dokáže posilovat proti americkému sousedovi, a to i navzdory tomu, že cena ropy je pod tlakem medvědům (další analýza). Kanadský dolar předchozí týden podpořila slova viceguvernéra, který uvedl, že ekonomice se daří nad očekávání a aktuální ekonomické situace by mohly odpovídat vyšší úrokové sazby. Z kanadské ekonomiky budou zveřejněny maloobchodní prodeje ve čtvrtek a data inflace (index CPI) v pátek.

Ropa zůstává v přeprodané zóně u cenové podpory 45,11 USD za barel. Ta je navíc v konfluenci se spodní hranou klesajícího trendového kanálu. Současná situace navíc připomíná dvojité dno. Otázkou je, v jaký moment dokáže ropa zabrat. Technická analýza nevylučuje ani oslabení až k ceně 43,0 USD za barel. Zde by se pak měl objevit býčí tlak, pokud nepřijde už nyní.


 

Makrokalendář nejdůležitějších událostí pro tento týden:

  • Pondělí: GBP: Začnou jednání o podmínkách brexitu mezi EU a Velkou Británii
  • Středa: NZD: Zasedání centrální banky (RBNZ)
  • Pátek: EUR: Eurozóna indexy nákupních manažerů (PMI)
  • Čtvrtek + pátek – zasedání Rady Evropy – prvně přítomen fr. Prezident Emanuel Macron – reforma Evropy
     

    Autor: Bossa

    Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.