Týdenní technická analýza AUD/USD, NZD/USD, EUR/JPY

Začátek srpna je tradičně spojený s americkými daty z trhu práce (NFP), která budou zveřejněna v pátek. Kromě výsledku NFP budou investoři sledovat tempo růstu mezd. Dále tento týden zasedán britská (čtvrtek) a australská (úterý) centrální banka. Obě dvě by měly nechat nastavení svých měnových politik beze změny. Britská centrální banka navíc zveřejní inflační zprávu, která obsahuje aktualizovaný 2letý výhled pro inflaci a ekonomický růst. Navíc bychom měli sledovat indexy nákupních manažerů (PMI). Ty bude publikovat Británie, Spojené státy a Čína.

Měnový pár AUD/USD v minulém týdnu otestoval 2leté maximum a jak je vidět, tak se trh trochu zalekl této role. Nicméně trh v dnešní asijské seanci vykročil za dalším testem. Vzhledem ke stále slábnoucímu americkému dolaru, lze spekulovat na další posílení toho australského. K tomu však potřebuje pár AUD/USD zdolat silnou rezistenci 0,8057. Australský makrokalendář je tento týden nabitý. V úterý zasedá centrální banka, která následně v pátek publikuje zápis z tohoto zasedání. Ve středu bude zveřejněna obchodní bilance a v pátek maloobchodní prodeje.

NZD/USD má z dlouhodobého hlediska nakročeno k zajímavému růstu. Americký dolar je podle posledních analýz stále o téměř 20 % nadhodnocený, což potvrzuje i technická analýza. Kiwi se na týdenním grafu nachází ve fázi druhého býčího impulsu. Jako podporu může využít hladinu 0,7374. Jako nejbližší cíl se nyní jeví hodnota 0,7690. ve středu ráno budou zveřejněna data z novozélandského trhu práce.

EUR/JPY hledá svůj nový směr. Trh dostal po druhém rostoucím impulsu do konsolidace, ze které se nemůže dostat. EUR/JPY se momentálně obchoduje uvnitř trojúhelníkové formace a čeká se na prolomení. Rozhodne, jak trh využije Fibonacciho extenzi 61,8 harmonického pohybu AB=CD, momentálně sice může ještě EUR/JPY růst, ale pokud by propadlo pod trendovou linii a zmiňovanou úroveň, tak hrozí start nové korekce.


Makrokalendář na tento týden:

  • Pondělí: inflace z eurozóny (index CPI) za měsíc červenec
  • Úterý:   Zasedání australské centrální banky (RBA)

            Británie: index (PMI) výroba

            USA: index PMI výroba (ISM)

  • Středa: NZD: Data z trhu práce

            GBP: index PMI stavebnictví

            USA: počet nových pracovních míst vytvořených v soukromém sektoru v červenci (ADP)

  • Čtvrtek: GBP: index PMI ze sektoru služeb, zasedání britské centrální banky (BoE), rozhodnutí o úrokových sazbách a inflační zpráva

            USA: index PMI ze sektoru služeb

Pátek:  AUD: maloobchodní prodeje, zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA), USA: počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor NFP

            CAD: data z trhu práce
 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.