Týdenní technická analýza AUD/USD, GBP/USD a AUD/NZD

Euro předchozí týden válcovalo finanční trhy. V cestě nahoru ho nezastavila ani německá politická krize. Ta rychle zapadla do zapomenutí a investoři se v průběhu týdne soustředili na výborná makroekonomická data. Ta přišla ke konci týdne. Indexy nákupních manažerů (PMI) se v listopadu posunuly výše a německý index IFO atakoval nová historická maxima. V neděli posvětilo vedení německé CDU koaliční jednání se SPD. Pokud se politické strany domluví, mohla by se v největší evropské ekonomice vyřešit politická krize. Po dnech klidu spojených se svátkem díkůvzdání nás čeká nabitý makrokalendář. V úterý bude hlasovat bankovní komise amerického Senátu o J. Powellovi jako novém šéfovi Fedu. Ve středu zasedá OPEC a ve čtvrtek jsou publikována data inflace z eurozóny.

 

Měnový pár AUD/USD oslabuje v klesajícím trendovém kanálu, v němž provedl krátkou korekci k rezistenci 0,7630, u níž se vytvořila na denním grafu reverzní svíčková formace „pinbar“, která naznačuje pokračování poklesu AUD v trendovém kanálu. Oslabení AUD by mohla podpořit i korekce na americkém dolaru.

Britská libra (GBP/USD) testuje formaci trojitého vrcholu a rezistenci 1,3300. V pondělí vytvořil měnový pár GBP/USD reverzní svíčku „pinbar“, což naznačuje možnost odmítnutí rezistence a návrat k rostoucí trendové linii, která definuje dlouhodobý rostoucí trend.

Již v minulosti jsme analyzovali měnový pár AUD/NZD. AUD/NZD opustil formaci rostoucího klínu a klesl pod dolní hranu této formace, čímž si otevřel prostor pro pokles. Oslabení australského dolaru by tak bylo v souladu s analýzou AUD/USD. Prvním cílem by se mohla stát úroveň podpory shodná s Fibonacciho hodnotou 38,20, další je pak Fibo 50,00.

Makrokalednář na týden:

 

Pondělí: USD: Nové prodeje domů

Úterý: USD: Projev Kaskari, Dudley, Harker (Fed), hlasování Senátu o J. Powellovi jako novém šéfovi Fedu, spotřebitelská důvěra (CB), projev ministra financí Mnuchin

             GBP: Výsledky stres testů bank, projev Mark Carney (BoE),

            CAD: Projev Poloz (BoC)

NZD: Zpráva o finanční stabilitě

Středa: NZD: Projev Spencer (RBNZ)

            ROPA: Zasedání zemí OPEC

            USD: 2. měření HDP za Q3

            GBP: Projev Mark Carney (BoE)

            USD: Projev Dudley, Yellenová (Fed), rozjednané prodeje domů

Čtvrtek: EUR: inflace (index CPI)

            USD: index PCE (inflace), projev Kaplan, Quarles (Fed)

Pátek: GBP: Index PMI ze sektoru výroby

            CAD: Data z trhu práce, HDP za Q3

            USA: Index PMI ze sektoru výroba (ISM)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.