Týdenní technická analýza AUD/USD, EUR/GBP a NZD/USD

Odvolání šéfa FBI či zprávy o vazbách Trumpova týmu na Rusko vedlo předchozí týden k výprodeji na americkém dolaru a k poklesu výnosů z amerických státních dluhopisů. Americký dolar se nedokáže vzpamatovat z těchto událostí. Podezření ohledně Trumpových vazeb na Rusko snižuje důvěru Kongresu v prezidenta, a tím i možnost prosadit slibované daňové a další prorůstové reformy. Americký dolar letos zatím ztrácí 7 procent hodnoty.

Růst ceny ropy poháněla důvěra trhu, že se přední světoví exportéři (OPEC) tento čtvrtek dohodnou na prodloužení omezení těžby. Objevují se i náznaky, že součástí dohody by mohlo být další zpřísnění limitů těžby. Zasedání zemí OPEC spolu se zveřejněním zápisu z květnového zasedání americké centrální banky (Fed) budou klíčovými událostmi tohoto týdne.

Americký dolar dostává v posledních dnech na frak, kde se dá. Nejinak je tomu i na měnovém páru AUD/USD ten se ve včerejší seanci dostal k důležité trendové linii, která odděluje trendy. Trh si udělal delší pauzu od posledního testu, což zvyšuje šanci na prolomení a výhledové posílení. Nejprve se však trh bude muset vypořádat s krátkodobým trendovým kanálem, u jehož horní hrany se nachází.

Americký dolar dostává v posledních dnech na frak, kde se dá.

Jak dlouho ještě poroste euro na úkor libry? Situace na měnovém páru EUR/GBP se zdá být jasná. Trh se obchoduje uvnitř klesajícího trendové kanálu s jistou pravidelností. Už tento týden by se kanál mohl dočkat dalšího zátěžového testu. K dotyku by mohlo dojít u viditelné rezistence 0,8700, která se shoduje s dlouhodobou Fibonacciho úrovní 38,2. Zde bude zajímavé sledovat, jak trh zareaguje a zda dá šanci medvědům?

Jak dlouho ještě poroste euro na úkor libry?

Kiwi (NZD/USD) využilo šance, o které jsme nedávno informovali. Trh s podporou býčí divergence prolomil klesající klín a zachoval se tak učebnicově. Při současném naladění nedržet americký dolar, se naskýtá otázka, kam trh může růst. Momentálně se posunul nad hladinu 0,6970 a otevírá si cestu k rezistenci 0,7050.

Kiwi (NZD/USD) využilo šance, o které jsme nedávno informovali.

 

Makrokalendář na týden:

 

  • Pondělí: Projevy členů FEDu: Harker a Kaskari

                     Mluví britská premiérka Theresa Mayová pro BBC

  • Úterý: Projevy členů FEDu: Brainard, Evans, Kashkari, Harker

                  Eurozóna: PMI, IFO

                  GBP: Mark Carney (BoE) mluví v parlamentu

  • Středa: Projev Mario Draghi (ECB)

                  Zasedání kanadské centrální banky (BoC)

                  Zápis ze zasedání bankovní rady americké centrální banky (FOMC)

  • Čtvrtek: Projevy členů FEDu Kaplan, Brainard

                  NZD: zveřejnění rozpočtu

                  GBP: HDP za Q1/2017 (2. měření)

                  Zasedání zemí  OPEC

  • Pátek: USA: HDP za Q1/2017 (2. měření), zásoby zboží dl. spotřeby

                  Japonsko inflace (index CPI)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.