Týdenní technická analýza AUD/NZD, USD/CAD, CAD/JPY

Finanční trhy se tento týden soustředí na středeční zasedání americké centrální banky (Fed), která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Navíc nám nabídne novou makroekonomickou prognózu, v níž bude zajímavé sledovat očekávaný vývoj HDP, inflace a úrokových sazeb pro letošní a příští rok. Výhled pro HDP v třetím čtvrtletí bude pravděpodobně snížen kvůli hurikánům Harvey a Irma, které zasáhly Texas a Floridu. Následně by však ke konci roku měly začít obnovovací stavební práce a HDP by mohl růst rychleji v posledním čtvrtletí 2017 a v prvních dvou kvartálech 2018. Inflace v srpnu meziročně stoupla o 1,9 procenta a přiblížila se cíli banky, což by mohlo podpořit prosincové zvýšení sazeb. Od banky se také očekává představení plánu postupné redukce portfolia dluhopisů, které nakoupila v průběhu programů kvantitativního uvolňování (QE1, QE2, QE3). O víkendu se konají důležité parlamentní volby v Německu. Parlament si budou volit i občané Nového Zélandu.

Měnový pár AUD/NZD nezvládl překonat 15měsíční maximum a v průběhu minulého týdne se trh vrátil pod cenu 1,1000. Nejbližší intradenní podpora se nyní nachází na ceně 1,0920, avšak nelze vyloučit, že ani tato hladina bude proražena. Trh totiž na týdenním grafu vytvořil obratovou formaci spinning top. Pokud si tedy medvědi poradí s avizovanou hladinou a skrytou býčí divergencí, může AUD/NZD čekat návrat klidně k 100dennímu klouzavému průměru.

V souboji severoamerických měn má několik posledních týdnů jasně navrch kanadský dolar. Měnový pár USD/CAD se momentálně obchoduje u dvouletých minim, uvnitř jasného trendového kanálu. Tento týden by však mohl otevřít příležitost pro nové medvědy. Loonie se ve včerejší seanci pustil do korekce ztrát a trh má namířeno k úrovni 1,2520, kde by měli čekat noví prodávající.

Méně sledovaný měnový pár CAD/JPY se dostal k zajímavým rezistenčním úrovním. Trh se býčím impulsem přiblížil k rezistenční zóně 92,00, nad kterou se neobchodoval od listopadu 2015 a v minulosti tato úroveň několikrát zastavila nápor trhu. Trh je jednoznačně překoupený a dlouhý knot páteční svíčky naznačuje, že tomu může být tak i tentokrát. Obchodníci price action nyní čekají na jasnější signál, který trhu udá směr. Na týdenním grafu je navíc vidět formující se medvědí divergence, japonský jen tedy může vrátit úder.

Makrokalendář na týden:

  • Pondělí: EUR: finální data inflace (index CPI)

            GBP: Projev Mark Carney (BoE)

Úterý: Zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA)

            EUR: Německý index ZEW

            USD: data z trhu bydlení

            NZD: Aukce mléka

  • Středa: GBP: Maloobchodní prodeje

USD: Zasedání americké centrální banky (Fed) – rozhodování o úrokových sazbách + makroekonomická projekce

  • Čtvrtek: NZD: HDP (Q2)

JPY: Zasedání japonské centrální banky (BoJ)

EUR: Projev Mario Draghi (ECB)

  • Pátek: EUR: indexy nákupních manažerů (PMI)

            Kanada: inflace (index CPI), maloobchodní prodeje

  • Sobota + Neděle: Parlamentní volby Nový Zéland, Německo

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.