Týdenní technická analýza: AUD/NZD, USD/CAD a GBP/JPY

Ekonomika eurozóny stále potřebuje podporu Evropské centrální banky, zejména z důvodu politické nestability uvedl předchozí týden prezident Mario Draghi před Evropským parlamentem. Politickou nejistotu potvrdila Francouzská nacionalistická politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen, když řekla, že pokud vyhraje v prezidentských volbách, pak vyvede Francii z eurozóny. Trhy ihned reagovaly na tyto zprávy růstem výnosů z francouzských státních dluhopisů a propadem eura.

Předběžné dat inflace (index CPI) minulý týden ukázala, že inflace v eurozóně v lednu meziročně zrychlila nečekaně prudce na 1,8 procenta, nejvyšší úroveň od února 2013 a zhruba cílovou hladinu ECB.

Australská i novozélandská centrální banka nechaly úrokové sazby na nezměněné úrovni. Nicméně dodala, že zvýšení úrokových sazeb připadá v úvahu až v průběhu 2 let, což vedlo k oslabení NZD.

Americký prezident Donald Trump v závěru týdne uvedl, že plánuje představit největší daňovou reformu od dob Ronalda Regana, což podpořilo americký dolar v ziscích a vyhnalo akciové indexy na nová historická maxima.

Raketový růst byl na AUD/NZD předpovězen hned dvěma harmonickými formacemi. Není se tak čemu divit, že býci teď dosáhli rychlého růstového impulsu. Trh již dokonce překonal potenciál obou formací a splnil svou úlohu dokonale. Nyní by měl měnový pár AUD/NZD zastavit dynamický růst až u rezistence 1,0742, jež je posílena o Fibonacciho expanzi formace AB=CD. Ve čtvrtek ráno budou publikována data z australského trhu práce.

Měnový pár USD/CAD vytvořil v minulém týdnu formaci klesajícího klínu, jež vedla k prolomení klesajícího kanálu a býčímu impulsu. Trh však zůstal sevřen uvnitř většího obrazce, kterým je ale také klesající klín, který má být podle pravidel technické analýzy proražen směrem nahoru. Formace klínu je podpořena o silnou býčí divergenci se Stochastikem. Konsolidační tlak se projevuje i na stochastiku, v nejbližší době, tak lze čekat další impuls směrem vzhůru.

GBP/JPY plete hlavy obchodníkům věnujícím se harmonické analýze. Trh má z dlouhodobého hlediska nakročeno na vytvoření netopýří formace, které by ale měl předcházet výrazný pokles. Z krátkodobého hlediska však trh navnadil minulý týden obchodníky na Gartleyeho formaci. Cena by tak v dohledné době mohla vystoupat do červené zóny, odkud by mohla pokračovat na jih. Tento týden budou publikována data inflace (v úterý) z britských ostrovů, ve středu čísla z tamního trhu práce a v pátek maloobchodní prodeje.


 

Klíčové makroekonomické události v tomto týdnu:
 

 

  • Úterý: EUR: HDP Německo, HDP Eurozóna

         GBP: Británie CPI,

         USA: projev Janet Yellenová v americkém senátu

  • Středa: USA: CPI a maloobchodní prodeje, průmyslová výroba, využití kapacit

         Janet Yellenová mluví v dolní komoře Kongresu

  • Čtvrtek: AUD: data z trhu práce

         EUR: zápis ze zasedání ECB

         USA: stavební povolení, PhillyFed

         NZD: maloobchodní prodeje

  • Pátek: GBP: maloobchodní prodeje


 

Autor: Michala Moravcová 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.