Týdenní technická analýza AUD/JPY, EUR/GBP, německý index DAX

Finanční trhy předchozí týden reagovaly na napětí mezi Spojenými státy a KLDR. Na jedné straně posilovaly ceny bezpečných přístavů, na druhé straně oslabovala riziková aktiva. Tento týden však napětí polevilo a trh se vrací do původní formy. Klíčovou události bude zveřejnění zápisu z červencového zasedání bankovní rady americké centrální banky (Fed) ve středu večer. Investory bude zajímat, zda banka stále zvažuje ještě jedno zvýšení úrokových sazeb v letošním roce, když inflace zpomaluje. Také budou chtít vědět, kdy plánuje Fed redukovat svojí bilanci.

Měnový pár AUD/JPY se dlouhodobě obchoduje uvnitř reverzní technické formace rostoucího klínu. Od trhu se tak výhledově očekává oslabení. V minulém týdnu se AUD/JPY posunul pod důležitý milník 87,20. Tuto úroveň by mohl případně využít pro korekci. Cílem by pak byla cena 84,10. Ve čtvrtek ráno budou zveřejněna data z australského trhu práce.

EUR/GBP v pátek potvrdilo, že by trh mohl zareagovat na reverzní technickou formaci rostoucího klínu. Ta vznikla u silné rezistence 0,9050. EUR/GBP je navíc v divergenci se stochastickým oscilátorem. Pokud by se cena vrátila znovu pod avizovanou hladinu, mohlo by to přilákat nové kupce. Cílem by pak byla podpora 0,888. Tento týden je z hlediska makrokalendáře zajímavý pro britskou libru. V úterý budou publikována data inflace, ve středu data z trhu práce a ve čtvrtek maloobchodní prodeje.

Německý akciový index DAX využil podporu v podobě spodní hrany trendového kanálu a cenové úrovně 11 950 bodů ke zmírnění ztrát. Z krátkodobého hlediska se akciový index obchoduje uvnitř klesajícího trendového kanálu a míří korekcí vzhůru. V ideálním případě by se DAX vrátil až k rezistenci 12 400 bodů, kde na něj čeká klesající trendová linie.

Makrokalendář na tento týden

  • Pondělí: Nový Zéland: maloobchodní prodeje

            Japonsko: HDP za 2. kvartál

            Čína: Průmyslová výroba

  • Úterý: Zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA)

            Německo: 2. měření HDP za 2. kvartál; státní svátek Francie, Itálie

            Británie: červencová data inflace (index CPI)

            USD: maloobchodní prodeje

            NZD: aukce mléka

  • Středa: Británie: data z trhu práce

            USA: trh bydlení – počet nových vydaných stavebních povolení a počet nových započatých staveb

            USA: zveřejněná zápisu z posledního zasedání bankovní rady americké centrální banky (FOMC)

  • Čtvrtek: Austrálie: data z trhu práce

            Británie: maloobchodní prodeje

            USA: průmyslová produkce, využití výrobních kapacit

            Eurozóna: zveřejnění zápisu z posledního zasedání Evropské centrální banky (ECB)

  • Pátek: Kanada: data inflace (index CPI)

            USA: index spotřebitelské důvěry univerzity Michigan

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.