Videa

Články

FAQ

Manuály

Týdenní technická analýza AUD/JPY, EUR/GBP, EUR/AUD

Poslední srpnový týden je známy tradičním ekonomickým sympoziem v americkém Jackson Hole, na němž vystoupí centrální bankéři i přední ekonomové. Mezi nejdůležitější prezentující patří Janet Yellenová, šéfka amerického Fedu, a Mario Draghi, prezident ECB. Oba dva vystoupí v pátek a očekává se od nich naznačení dalších kroků obou centrálních bank. V případě americké centrální banky (Fed) je důležité, jak se postaví k pomalejšímu tempu růstu inflace a zda naznačí termín a postup snižování své bilance. Mario Draghi promluví v pátek ve 21:00. Trhy bude zajímat, zda, kdy a jakým způsobem plánuje ECB ukončit program kvantitativního uvolňování (QE), který by měl podle dosavadních pravidel skončit letos v prosinci.

Měnový pár AUD/JPY zareagoval naprosto přesně na naši analýzu z předchozího týdne. Trh vytvořil „pullback“ k prolomené podpoře 87,20 a pokračuje v sestupném impulsu. Pokud se medvědům podaří překonat podporu 85,70, mohou začít pomýšlet na návrat k trendové linii. Tento týden je bez významnějších makroekonomických dat z Austrálie a Japonska. Měnový pár AUD/JPY je však výborným reprezentantem rizikového apetitu na finančních trzích. Pokud by se potvrdila naše očekávání o poklesu, pak by měl klesnout apetit po riziku a zvýšit se zájem investorů o bezpečná aktiva (JPY).

EUR/GBP pokračuje v trápení se uvnitř konsolidační formace rostoucího klínu. Ta i vzhledem k divergenci predikuje sestup z 10 měsíčních maxim. Otázkou zůstává, o kolik může libra posílit na úkor eura, jež si během býčího trendu vybudovalo několik velmi silných supportů, nejbližší se nachází na ceně 0,9050.

V tomto týdnu se do toho může více opřít australský dolar proti euru (EUR/AUD). Zde trh nedávno vytvořil reverzní harmonickou formaci a od té chvíle ztratil již několik důležitých bodů. Harmonická analýza počítá s oslabením k Fibonacciho úrovni 61,8, což je také silná technická hladina. Avšak vzhledem k poloze trendového kanálu nelze ani vyloučit hlubší korekci. 

Makrokalendář na tento týden:

  • Úterý: EUR: německý index ZEW
  • Středa: EUR: indexy nákupních manažerů (PMI)
  • Čtvrtek: GBP: 2. měření HDP (Q2)
  • Pátek: EUR: Německý index IFO

            USA: objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

Čtvrtek a pátek: Sympózium v Jackson Hole – projev Janet Yellenové (Fed, pátek) a Maria Draghiho (ECB, pátek)


 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.