Týdenní technická analýza: AUD/JPY, EUR/CAD a Index amerického dolaru

Už v dřívějších analýzách jsme varovali před hladinou 86,16, která je klíčová pro křížový pár AUD/JPY. Trh této úrovně opravdu nakonec dosáhl, a zatím se zdá, že ani na popáté ji neprolomí. Pro tento závěr hovoří vyplněná Gartleyeho formace, a také samotná reakce trhu. Nic však není rozhodnuto do prolomení naznačené trendové linie. Ve středu ráno budou z Austrálie zveřejněna data inflace za poslední čtvrtletí 2016.  

Křížový měnový pár EUR/CAD se plaví do bouřlivých vod. Trh nalezl dvojité dno u ceny 1,3850 a od té doby výrazně posílil. Nyní se však dostává do míst, kde se budou muset nakupující předvést. Jde o zónu mezi hodnotami 1,4270 – 1,4366. Zde se bude rozhodovat o udržení krátkodobého trendu a o potvrzení formace dvojitého dna. Kanadský dolar nyní pečlivě sleduje informace ohledně obchodní dohody NAFTA. Podle posledních informací by mohlo být z kooperace vyloučené Mexiko, což by mohlo ztenčit obchodní vztahy mezi USA a Kanadou, což by byla pro kanadský dolar pozitivní zpráva.

Index amerického dolaru stále nemůže chytit dech. Trh již zcela do puntíku vyplnil dřívější analýzy, které predikovaly pokles a naplnění harmonické formace. Nyní trh stojí u psychologické úrovně 100,00 bodu, jejíž prolomení by otevřelo prostor až k úrovni 98,70. Dolar by tak mohl ztrácet i tento týden. Klíčová data, která mohou rozhodnout o dalším vývoji amerického dolaru, budou publikována v pátek odpoledne, a to výsledek HDP za poslední čtvrtletí 2016. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.