Týdenní technická analýza amerického dolaru, NZD/JPY, CAD/JPY

Výsledek  amerického trhu práce o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) předchozí pátek zahýbal trhy a změnil sentiment na americkém dolaru, což je vidět na grafu a technické analýze indexu amerického dolaru níže (FUSD). Po zveřejnění těchto dat opět vzrostly sázky na potenciální zvýšení úrokových sazeb v prosinci letošního roku z 38 na 42 procent. Uvidíme, zda vydrží pozitivní nálada dolarovým býkům i po pátečních datech inflace (CPI), která jsou klíčovým údajem pro rozhodování FEDu o úrokových sazbách. Také tento týden promluví několik členů americké centrální banky (FED). Bezesporu bude zajímavý jejich názor na další zvýšení úrokových sazeb v letošním roce a snižování objemu bilance v průběhu letošního roku.

Měnový index amerického dolaru (FUSD) se znovu hlásí o slovo. Dlouhodobě avizovaná podpora 93,00 bodu, s jejíž prolomením byly spojeny velké obavy, se postavila medvědům do cesty a spolu s povedeným NFP reportem, dala dolaru šanci za 5 minut 12. Na týdenním grafu je vidět „pinbar“ svíčka, byť s malým tělem, i tak to může znamenat alespoň krátkodobou změnu sentimentu.

Japonský jen sílí, a to se projevuje i proti novozélandskému dolaru (NZD/JPY). Trh na týdenním grafu připomíná formaci dvojitého vrcholu, který přichází po odrazu od rezistence 83,40. Zdá se, že i tento týden by mohl jen pokračovat v cestě na jih. Momentálně má otevřený prostor k další podpoře 80,66. Pozor ve středu večer zasedá novozélandská centrální banka, která by mohla zahýbat trhy. Očekává se, že ponechá úrokové sazby na stávající úrovni 1,75 procenta, avšak svými slovy ohledně ekonomického růstu může rozproudit obchodování na NZD a zvýšit volatilitu na analyzovaném páru NZD/JPY ve středu večer.

Měnový pár CAD/JPY vytvořil na týdenním grafu formaci obrácené hlava-ramena. Nicméně nepodařilo se mu prolomit úroveň „neckline“, a tím vyplnit základní předpoklady pro splnění této technické formace. Navíc se u „neckkline“ úrovně vytvořila reverzní svíčka „pinbar“, která potvrdila, že býkům došli síly. Nástup medvědů potvrzuje i medvědí divergence s oscilátorem MACD. Vývoj na CAD/JPY favorizuje z dlouhodobého hlediska japonský jen podobně jako analýza měnového páru NZD/JPY.

 

Makrokalendář na tento týden:

  • Středa: Nový Zéland - zasedání novozélandské centrální banky  - RBNZ (1,75%)
  • Čtvrtek: Británie – výrobní produkce a průmyslová výroba
  • Pátek: USA - index spotřebitelských cen (CPI) – inflace
  • Celý týden: projevy centrálních bankéřů (Fed)
     

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.