Týdenní technická analýza amerického dolaru, DAXu, NZD/JPY

Hlavní událostí předchozího týdne bylo zveřejnění z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Zápis nepřinesl žádné nové informace. Potvrdil, že centrální banka je připravena dále zvyšovat úrokové sazby pokud bude pokračovat současné tempo zvyšování inflace a prosperity trhu práce. Americký akciový trh atakoval nová historická maxima.

Měnový index amerického dolaru FUSD narazil na rezistenci 101,73 bodu, u které vznikla formace dvojitého vrcholu. Stochastický oscilátor reagoval rychleji než trh a zamířil k jihu, když vytvořil nižší vrchol. Neckline úroveň formace se nachází těsně nad psychologickou úrovní 100,00 bodu, která však stále tvoří dělící bariéru mezi krátkodobým medvědím a býčím trendem.

Akciové trhy se nepřestávají tvářit velmi pozitivně. Své o tom ví i německý index DAX, jenž se obchoduje u 18měsíčních maxim. Technická analýza však ukazuje, že natěšení nemusí trvat věčně. Denní graf vykazuje jasnou medvědí divergenci s oscilátorem MACD. Rozhodující roli má však podpora 11 433, teprve až její proražení by změnilo výhled na negativní.

Měnový pár NZD/JPY nezvládl dle očekávání souboj s rezistencí 83,55. Tím trh podpořil naši domněnku o dvojitém vrchol. Následně se cena posunula zpět k podpoře 80,45, která je shodná s neckline úrovní formace. Pokud japonský jen přidá na obrátkách, mohly by se prodávajícím otevřít nové příležitosti.

 

Makroekonomický kalendář na tento týden:

Pondělí: USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a projev člena FOMC Kaplana

Úterý: 2. měření HDP USA za Q4/2016

             spotřebitelská důvěra (CB) v USA

Středa: Austrálie: HDP za Q4/2016

              Index nákupních manažerů (PMI) Čína

              Index nákupních manažerů (PMI) výroba GB

              Projev Donalda Trumpa v Kongresu

              Index inflace (PCE) USA

              Zasedání BoC

              Index nákupních manažerů (PMI ISM) z výroby USA

Čtvrtek: Projev člena FOMC Brainard

                Index nákupních manažerů (PMI) stavebnictví GB

                Inflace (CPI) eurozóna

Pátek: Index nákupních manažerů (PMI) služby GB

            Index nákupních manažerů (PMI ISM) služby USA

            Projev šéfky Fedu Janet Yellenové

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.