Týdenní technická analýza amerického akciového indexu S&P 500, CAD/JPY, GBP/JPY

Německé parlamentní volby skončily vítězstvím Angely Merkelové. Ta však nezískala dostatek hlasů k ovládnutí parlamentu, a proto bude muset vytvořit koalici. O té začne jednat s FDP a stranou zelených. Konečná podoba koalice a koaliční smlouvy by měla být známa do Vánoc. Do té doby může být euro pod vlivem nervozity. Tento týden je bohatý na projevy centrálních bankéřů. Na programu jsou proslovy téměř všech guvernéru centrálních bank vyspělých zemí a dalších členů bankovních rad. Mezi nejdůležitější makroekonomická data tohoto týden se řadí zasedání novozélandské centrální banky (RBNZ) ve středu večer a data inflace z eurozóny (pátek).

Měnový pár CAD/JPY reaguje na avizovanou formaci rostoucího klínu. Trh se po dosažení dvouletého maxima a významné týdenní rezistence rozhodl korigovat předchozí zisky. Medvědům napomáhá i výrazná divergence na oscilátoru MACD. Logickým cílem v současné situaci by měla být podpora 89,20, kde mohou býci znovu nabrat dech, nicméně struktura trhu napovídá výhledovému prolomení a posílení jenu.

Americký akciový index S&P 500 opustil krátkodobý rostoucí trendový kanál a zastavil se na klouzavém průměru 100. Včerejší silný medvědí pohyb koresponduje s divergencí na oscilátoru MACD. Tržní struktura vzdáleně připomíná formaci hlava-ramena. Pokud vydrží sentiment, pak by trh měl mířit k podpoře 2 478,00 bodu.

Měnový pár GBP/JPY je v silném býčím trendu, trh se dostal do silného býčího impulsu po úspěšném dokončení harmonické netopýří formace. Nyní cena narazila na první silnější týdenní rezistenci 152,50. Zde trh poprvé po delší době zakolísal. Současná situace nahrává potenciálním novým nakupujícím, kteří mohli čekat na korekci a nový nákupní signál, nejzajímavější je však na vstup do dlouhé pozice až Fibonacciho hladina 38,20, která v minulosti představovala silnou rezistenci.

Makrokalednář na týden:

  • Pondělí: EUR: Německo: index podnikatelské nálady Ifo

            USD/EUR/AUD: Projevy centrálních bankéřů: Dudley (Fed), Evans (Fed), Draghi (ECB), Bullock (RBA)

  • Úterý: USD: Projev Kashkari, Brainard, Yellenová (Fed), spotřebitelská důvěra (CB)
  • Středa: USD: objednávky zboží dl. spotřeby,

            NZD: Zasedání RBNZ – rozhodování o úrokových sazbách

            CAD: Projev Poloz (BoC)

            USD: Projev Brainard (Fed)

  • Čtvrtek: EUR: Německo index CPI (inflace),

            JPY/GBP/AUD: Projevy Kuroda (BoJ), Carney (BoE), Debelle (RBA), Fisher (Fed)

            USD: finální měření HDP USA (Q2)

  • Pátek: JPY: index CPI (inflace)

EUR: inflace (index CPI)

USA: index PCE (inflace)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.