Turecká lira i americké akcie jsou pod tlakem

Dnešní fundamenty

Dnes mají svátek v Indii

Ve 14.30 bude zveřejněn US index produkčních cen za měsíc září. Index PPI je předním ukazatelem inflace spotřebitelských cen, který vychází před zveřejněním US inflace tento čtvrtek.

V 19:50 bude opět ve svém komentáři k aktuální situaci US ekonomiky hovořit šéf Fedu Jerome Powell. Ve 23:00 bude ve svém proslovu pokračovat také člen FOMC Kashkari.

Ve 22:30 bude Americký ropný institut zveřejňovat odhady změn týdenních zásob ropy a dalších ropných destilátů.

 

Akcie

V Číně skončily oslavy a asijské trhy opět ožily. Po včerejším večerním oslabení akciové indexy stagnují, větší růst tlumí obavy z nadcházejícího obchodního jednání mezi USA a Čínou.

Prezident Spojených států Donald Trump prozatím trápí investory svými twitterovými zprávami. Plánované obchodní jednání by mohla ohrozit i zhoršující se situace v Hongkongu, kde probíhají demonstrace provázené násilím ze strany státních složek.

US500, H1

 

Turecká lira

Nervozitu jsme díky Trumpovým tweetům mohli v průběhu včerejší seance zaznamenat také na turecké liře. Ta oslabila na základě varování Trumpa, že v případě, kdy Turecko udělá něco, co by překročilo určité hranice, zničí tureckou ekonomiku.

Americké jednotky se začínají ze Sýrie stahovat a Turecko by mohlo této situace využít a vojensky na Sýrii udeřit.

USDTRY, H4

 

 

Týdenní technická analýza, ve které jsem okomentoval hlavní měnové páry, SP500, ropu WTI, zlato, palladium a rýži.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy