Trump prezidentem, no a co

Donald Trump se stal americkým prezidentem. Fakt, který vzbuzuje mnoho vášní a ještě před několika hodinami málo pravděpodobná spekulace. Znovu se tak ukázalo (viz. Brexit), že volební průzkumy nic neznamenají, a že je možná média neumějí dělat. Finanční trhy se otřásly, ale nakonec zakončila včerejší obchodní seance na podobných číslech, na kterých otvírala. Trhy si sice v průběhu dne prošly výraznou volatilitou, ale zatím těžko hodnotit, co to s trhy udělá.

Nejsledovanější akciový index S&P 500 v průběhu úterý klesl až na hodnotu 2 030,00, ale následně ztráty zkorigoval a dokonce uzavřel v plusu. Burzy, tak zažily pouze volatilní šok, nikoliv krizi podobnou 11. září.  Z technického pohledu opustil trh mírně klesajícím kanál a uzavřel i nad 100denním klouzavým průměre. Pokud pomine fakt, že takto volatilní dny většinou nenapovídají příliš o krátkodobém vývoji, pak lze konstatovat, že akciový index má otevřený prostor k ataku předchozích maxim.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy