Třídenní série špatných dat PMI = pokles libry, analýza GBP/USD

Británie dnes zakončila třídenní sérii indexů nákupních manažerů (PMI) opakovaným zklamáním. Nejdůležitější index, a to ze sektoru služeb klesl v dubnu na 52,3 z březnových 53,7 bodu. Index je tak nejníže od jara 2013. Včera byl zveřejněn index nákupních manažerů ze sektoru stavebnictví. I tyto výsledky jednoznačně ukázaly na pokles ekonomické aktivity stavebního odvětví, stejně jako úterní index z výroby, který klesl až pod klíčovou hodnotu 50, která odděluje expanzi od recese. Pokles indexů nákupních manažerů napříč všemi odvětvími ukazuje na strach britských manažerů z Brexitu před červnovým referendem. Se strachem a nejistotou souvisí horší výsledky indexů a následné utlumování ekonomické aktivity.

Sterling reflektuje výsledky makrokalendáře za poslední 3 dni, když  proti americkému dolaru ztrácí třetím dnem v řadě. GBP/USD odmítl rezistenci 1,4666 a 200denní průměr a podle všeho směřuje k testování černé trendové linie, u níž by se mohlo rozhodnout o dalším osudu libry. Pro sterling stejně jako pro ostatní měny budou důležitá zítřejší data NFP z USA.  

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy