Trhy zůstávají poměrně nervozní, dnes zasedá ECB

Trhy zůstávají nadále nervózní a další vlna korekce stále není vyloučena. Akciové indexy se zatím udržují v bočním trendu a vyčkávají na nějaký impuls. Včera byla v reakci na zasedání kanadské centrální banka zveřejněna zpráva z USA. Zpráva se týkala plánů USA, že Mexiko a Kanada nebudou dočasně zahrnuty v zavedení cla na dovoz hliníku a ocele. To pod podmínkou, že podepíšou oba státy novou, vylepšenou dohodu NAFTA. Včerejší zasedání Bank of Canada nakonec nepřineslo podle očekávání žádné změny. Základní úroková sazba zůstala beze změny na 1,25%. V doprovodném komentáři se vyjádřili představitelé kanadské centrální banky k rostoucím obavám ohledně potencionálního zhoršování zahraničního obchodu. Komentář výrazně rozvlnil měnový pár USDCAD, ten nakonec uzavřel na podobných úrovních, jako začínal včerejší seanci. Z dalších fundamentů byl zveřejněn report o nezaměstnanosti ADP, ten indikuje, že by měly pracovní pozice růst o 235 tisíc. Obchodní bilance v Kadaně také pozitivně překvapila, kde se rozdíl mezi importy a exporty snížil o 1,9 miliard dolarů. Dále zásoby ropy v USA rostly o 2,4 mil. barelů, přičemž se očekával růst o 2,6. Ačkoliv nebyla odchylka nijak výrazná, data indikují růst ropných zásob v USA. To opět poslalo ropu na nižší úrovně.

Dnes ráno v 1:30 byla v Austrálii zveřejněna data obchodní bilance, ta za měsíc rostla o 1 miliardu dolarů. V 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o úrokové sazbě v eurozóně. V 14:30 bude mít projev Mario Draghi za ECB, kde lze určitě očekávat zvýšenou volatilitu. Z Kanady budou v 14:30 zveřejněna data z trhu bydlení. V 17:00 bude mít také projev za Bank of Canada Stephen Poloz, kde také mohou zaznít nějaké nové informace.

Akciový index DAX se pohybuje stále v užším pásmu. Po minulém týdnu, kdy trh velmi razantně padal, jsou určitě v kurzu spíše shortové obchody. Zajímavý bude také potencionální průraz symetrického trojúhelníku.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.12.2018

14:36

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Podrobnosti

14.12.2018

10:32

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Podrobnosti

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Podrobnosti