Trhy zůstávají poměrně nervozní, dnes zasedá ECB

Trhy zůstávají nadále nervózní a další vlna korekce stále není vyloučena. Akciové indexy se zatím udržují v bočním trendu a vyčkávají na nějaký impuls. Včera byla v reakci na zasedání kanadské centrální banka zveřejněna zpráva z USA. Zpráva se týkala plánů USA, že Mexiko a Kanada nebudou dočasně zahrnuty v zavedení cla na dovoz hliníku a ocele. To pod podmínkou, že podepíšou oba státy novou, vylepšenou dohodu NAFTA. Včerejší zasedání Bank of Canada nakonec nepřineslo podle očekávání žádné změny. Základní úroková sazba zůstala beze změny na 1,25%. V doprovodném komentáři se vyjádřili představitelé kanadské centrální banky k rostoucím obavám ohledně potencionálního zhoršování zahraničního obchodu. Komentář výrazně rozvlnil měnový pár USDCAD, ten nakonec uzavřel na podobných úrovních, jako začínal včerejší seanci. Z dalších fundamentů byl zveřejněn report o nezaměstnanosti ADP, ten indikuje, že by měly pracovní pozice růst o 235 tisíc. Obchodní bilance v Kadaně také pozitivně překvapila, kde se rozdíl mezi importy a exporty snížil o 1,9 miliard dolarů. Dále zásoby ropy v USA rostly o 2,4 mil. barelů, přičemž se očekával růst o 2,6. Ačkoliv nebyla odchylka nijak výrazná, data indikují růst ropných zásob v USA. To opět poslalo ropu na nižší úrovně.

Dnes ráno v 1:30 byla v Austrálii zveřejněna data obchodní bilance, ta za měsíc rostla o 1 miliardu dolarů. V 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o úrokové sazbě v eurozóně. V 14:30 bude mít projev Mario Draghi za ECB, kde lze určitě očekávat zvýšenou volatilitu. Z Kanady budou v 14:30 zveřejněna data z trhu bydlení. V 17:00 bude mít také projev za Bank of Canada Stephen Poloz, kde také mohou zaznít nějaké nové informace.

Akciový index DAX se pohybuje stále v užším pásmu. Po minulém týdnu, kdy trh velmi razantně padal, jsou určitě v kurzu spíše shortové obchody. Zajímavý bude také potencionální průraz symetrického trojúhelníku.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2018

10:45

Včerejší seance patřila mezi nejzajímavější v roce 2018. Především kvůli včerejšímu zasedání americké centrální banky. Ten podle očekávání zvedl úrokové sazby do rozpětí 1,50-1,75%. To samotné nemělo na finanční trhy až takový dopad.

Podrobnosti

21.03.2018

16:35

Ropa začala během včerejší seance razantní nárůst a býci zatím zůstávají aktivní i během dnešní seance. Ropa začala nejdříve růst v reakci na oznámení amerického ropného institutu API, že zásoby ropy v USA klesly minulý týden o 2,7 mil. barelů.

Podrobnosti

21.03.2018

12:28

Data z britského trhu práce příjemně překvapila a libra si připisuje další zisky. Základní růst mezd zrychlil mezi listopadem a lednem na 2,8%. Očekávalo se přitom zrychlení pouze na 2,6%.

Podrobnosti