Trhy zůstávají nervozní, akciové trhy dále ztrácejí

Včerejší seance nabídla trochu vyšší volatilitu napříč všemi trhy. Na devizových trzích pokračoval v posilování americký dolar. Avšak oproti předchozím seancím dokázaly některé měny korigovat své ztráty nebo alespoň přibrzdit posilující dolar. Nejvýrazněji dokázal posilovat na páru s americkým dolarem japonský jen. Kdy se na trhu USDJPY zdá, že se probouzí opět medvědi a chystají se chránit své dosavadní pozice. Jinak se situace na trzích nijak výrazně neměnila, kdy americké akciové trhy opět lehce ztrácely, zatímco DAX se v podstatě nehnul z místa. Britskou libru včera rozhýbaly data z trhu práce, kdy mzdy zůstaly stabilní a nezaměstnanost rostla z 4,3% na 4,4%. Dále byl včera zveřejněn zápis (minutes) ze zasedání FEDu. Kde však nezazněly žádné nové informace, které investoři doposud neměli. Především se na posledním zasedání probíralo zvyšování úrokových sazeb, které s největší pravděpodobností nastane již na příštím zasedání. Dále se řešilo, zda jsou dostatečně funkční dosavadní modely predikování inflace, které nedokázaly v poslední době odhadnout správně její růst. Na dosavadní vývoj na trzích neměl zápis žádný dopad, pouze jsme byli svědky zvýšené volatility.

10:30 byly ve Velké Británii zveřejněny výsledky druhého odhadu HDP. Ten mezikvartálně klesl o 1 desetinu na 0,4%, jedná se o druhý odhad, na který trh nemá obvykle výraznější reakci. V 13:30 bude zveřejněn zápis ze zasedání ECB, na který trh také většinou výrazněji nereaguje, ale můžete mít ještě na paměti zápis z posledního zasedání, který nastartoval růstový trend na euru. V 14:30 kanadské maloobchodní tržby a nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. V 17:00 budou s jednodenním odstupem zveřejněny zásoby ropy v USA, kvůli pondělnímu státnímu svátku. V 22:45 jsou na programu maloobchodní tržby na Novém Zélandu.

Německý akciový index DAX se pohybuje od korekce na akciových trzích v širší a užší oblasti konsolidace. Zdálo se, že DAXu pomůže začátkem týdne silnější americký dolar, ale DAX nedokázal nijak výrazněji zavřít nad užší oblastí konsolidace. Pin bar z 14 ledna a následující den odmítnutí úrovně 12351 nám hovoří o lehké převaze kupců, kteří však nedokázali být dodatečně silní, aby pohnuli trhem alespoň k horní hraně širší oblasti konsolidace. Dnes ráno býci opět odmítli nižší ceny a nyní bude důležitá reakce na úroveň 12351. pokud by se dokázal odrazit se od úrovně níže, otevírá se pro DAX prostor, aby se alespoň krátkodobě podíval níže. Pokud však nastane opačný scénář tedy návrat zpět do oblasti konsolidace, bude potvrzena převaha kupců a potencionál pro obchody long.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.09.2018

15:54

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně.

Podrobnosti

24.09.2018

12:41

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Podrobnosti

21.09.2018

17:06

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Podrobnosti