Trhy korigují ztráty z minulého týdne, euro opět nad 1,24

Během včerejší seance jsme postrádali výraznější fundamenty, které by měly dopad na vývoj finančních trhů. I přesto jsme však byli svědky několika zajímavých pohybů, kdy trhy většinou korigovali své předchozí zisky/ztráty z minulého týdne. Především akciové trhy většinou dokázaly korigovat většinu ztrát, které utrpěly společně se zavedením tarifů v hodnotě 60 mld. dolarů na dovoz z Číny. Po tak rychlém otřepání z dalšího výprodeje, lze usuzovat, že reakce trhů byla možná až přehnaná. Vše nasvědčuje tedy tomu, že by nemusela být rozpoutána obchodní válka v globálním měřítku, alespoň tak vnímají situaci investoři, kteří se vracejí na akciové trhy. O tom může cosi napovědět i index VIX, ten klesl z téměř 26 bodů na 21 a dále pomalu slábne. Zklidňující situace na akciových trzích nepomohla japonskému jenu, který zatím v aktuálním týdnu na páru s americkým dolarem ztrácí. Jinak americký dolar spíše slábl a odrazilo se to i do vývoje ostatních měnových párů. Nejvýraznější zisky dokázala realizovat evropská měna na páru EURUSD, ta se nadále pohybuje v širším konsolidačním pásmu a především jí bude zajímat další vývoj amerického dolaru, který od minulého týdne oslabuje. Své zisky si dokázala udržet ropa WTI, ta se nadále drží na vysokých úrovních kolem 65,50 dolarů za barel a pozitivní sentiment ji zatím neopouští.

Během dnešní seance jsou na programu opět spíše sekundární data a techničtí obchodníci by dnes měli z aktuální situace těžit. Nejzajímavějším fundament je dnes v 16:00 spotřebitelská důvěra v USA. V 16:00 bude mít projev člen FOMC Bostic.

Pokud lze uvažovat, že aktuální situace na akciových trzích se vrací do normálu a nervozita začíná pomalu mizet, zdá se zajímavé hledat úrovně pro obchod long. Na trhu akciového indexu FUS30 si lze všimnout konfluence dvou úrovní fibonacciho posloupnosti, jedné z prvního výprodeje na akciových trzích a druhé z druhého výprodeje z minulého týdne. U obou se jedná o 27,2% a zároveň úroveň kde trh odmítnul vyšší ceny (označeno zeleně). Pokud však nebude nervozita na trzích odeznívat, jsou long obchody spíše rizikové, zároveň stále existuje riziko, pokud budou americké výnosy na zvýšených úrovních.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.04.2018

09:52

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

25.04.2018

17:04

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

25.04.2018

09:59

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti