Trhy dnes: Riziková aktiva míří vzhůru, libra se těší možnému dosažení dohody

Finanční trhy dnes vesměs zavalil pozitivní sentiment a to navzdory ne příliš pozitivním makrodatům. Zveřejněn byl růst HDP v Británii spolu s americkou inflací. Trhy však reagují převážně na politické záležitosti jako je obchodní spor USA a Číny nebo Brexit.

Makroekonomické zprávy dnes příliš vzrušení nepřinesly, ačkoliv britské HDP dopadlo nad očekávání. Data z domácí ekonomiky však poslední dobou nejsou pro libru příliš důležité a investoři se soustředí především na vývoj vyjednávání o brexitu. Ten se dnes začal uchylovat příznivějším směrem, když lídři Británie a Irska naznačili, že stále existuje možnost dosažení dohody s EU. Libra v reakci na komentáře výrazně poskočila a otestovala včerejší maxima.

Obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou bylo dnes znovu obnoveno ve Washingtonu. Jednání ještě před jeho začátkem doprovázelo značné napětí, když USA připravovaly další zbraně k použití v obchodní válce. Rizikovým aktivům však dnes pomohl tweet amerického prezidenta, že se v pátek setká s čínským vicepremiérem. Vše tak opět spěje k dosažení obchodní dohody, USA by mohly dokonce souhlasit jen s částečnou dohodou. Akciové indexy dnes rostou a spolu s nimi také ropa.

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy