Trhy čekají na výraznější impuls, dnes data inflace z USA

Včerejší seance nezasažena významnějšími fundamenty, proběhla relativně v klidu. Většina trhů se pohybovala v bočním trendu bez větších pohybů. Posilovat dokázala britská libra a australský dolar. Zatímco nejvíce ztrácel kanadský dolar, nelze však mluvit o výraznějších ztrátách, pouze o technické korekci velkého pátečního pohybu. Větší volatility jsme se nedočkali ani na akciových trzích, kde jsme byli také svědky spíše pohybu do strany, nebo korekce razantních zisků z konce minulého týdne. To potvrzují i hodnoty indexu VIX, který během včerejší seance klesl pod 15 bodů. Ropa si prošla během včerejší seance výraznější korekcí a stále se na tomto trhu drží velmi vysoká volatilita. Zároveň trh zůstává velmi nervózní, to potvrzuje jeho vysoká citlivost na jakoukoliv zprávu. Investoři se nyní začínají soustředit na úterní report o dodávkách ropy z USA. Zároveň panuje strach ohledně vyšší produkce v USA, která minulý týden atakovala nová historická maxima. Právě rostoucí produkce v USA začíná pomalu odsunovat do postranní snahu OPECu a Ruska omezit produkci a vytlačit tak cenu ropu na vyšší úrovně. Zároveň brzdí ropu v dalším růstu rychlejší růst trhu o obnovitelnými energiemi. 

Dnešní seance bude oproti té včerejší na fundamenty trochu bohatší. V 12:30 bude zveřejněn vládní rozpočet ve Velké Británii . V 13:30 budou zveřejněna meziměsíční data inflace z USA. V 15:15 by mohl mít dopad na kanadský dolar projev guvernéra Poloze za kanadskou centrální banku.

Měnový pár EURUSD se pohybuje od konce ledna v širším konsolidačním pásmu.  Vzhledem k nedostatku fundamentů se dá očekávat, že v pásmu zůstane i tento týden. Intadenně lze však stále uvažovat jak long tak short obchody. Silná reakce první pin baru zleva hovoří o agresivních prodejcích, kteří budou chtít bránit své pozice. Zároveň dva poslední pin bary z pátku a z pondělí hovoří o reakčních kupcích, kteří odmítají nižší ceny. Zajímavé mohou být i nadále reakce trhu na úrovně fibonacciho posloupnosti. Krátkodobě je trh EURUSD bez trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2018

10:45

Včerejší seance patřila mezi nejzajímavější v roce 2018. Především kvůli včerejšímu zasedání americké centrální banky. Ten podle očekávání zvedl úrokové sazby do rozpětí 1,50-1,75%. To samotné nemělo na finanční trhy až takový dopad.

Podrobnosti

21.03.2018

16:35

Ropa začala během včerejší seance razantní nárůst a býci zatím zůstávají aktivní i během dnešní seance. Ropa začala nejdříve růst v reakci na oznámení amerického ropného institutu API, že zásoby ropy v USA klesly minulý týden o 2,7 mil. barelů.

Podrobnosti

21.03.2018

12:28

Data z britského trhu práce příjemně překvapila a libra si připisuje další zisky. Základní růst mezd zrychlil mezi listopadem a lednem na 2,8%. Očekávalo se přitom zrychlení pouze na 2,6%.

Podrobnosti