Trhy bez dat vyčkávaly na Fed, analýza EUR/USD

Americké akciové indexy S&P 500 a Dow Jones se  předchozí pátek přiblížily k letošním maximům, když Dow Jones prorazil hodnotu  17 000 bodů a S&P 500  překonal magických 2 000 bodů. Nejširší index je aktuálně jenom 1 procento pod hodnotami, na nichž otevíral v úvodu letošního roku. Dobře si vedly i evropské indexy, které ukončily předchozí týden na 6týdenním maximu. Vývoj na akciových trzích od začátku letošního roku diktuje cena ropy. Ta dnes klesla o 2 procenta, když Írán zchladil naděje na dosažení dohody o zmražení produkce. Na cenový pokles černého zlata už reagují americké indexy, které včera otevřely o hodinu dopředu kvůli změně zimního času na letní v USA. Obchodování na finančních trzích bude do středy večera opatrné, protože nikdo neví, co chystá Fed. Od americké centrální banky se obecně tento týden nečekají změny v nastavení měnové politiky, avšak banka přinese novou ekonomickou prognózu, která by mohla nastínit vývoj sazeb do budoucna.  Včera v 20:00 mluvil guvernér novozélandské centrální banky Wheeler.

EUR/USD dosud nebylo schopné prorazit maxima, které ve čtvrtek po zasedání ECB vytvořilo. Zatím cena tvoří jenom nižší vrcholy. Aktuálně přichází test hodnoty 1,10800. Když se cena pod ní propadne, vytvoří se i nižší „low". Následně by byla testována rostoucí trendová linie. Pokles pod ní by signalizoval potenciální test čtvrtečních minim. Pokud však euro otočí kormidlo, prorazí nejdřív linii, která spájí vrcholy, pak následně bude pokus o testování čtvrtečního maxima.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy