Trhům chybí fundamenty, nechybí jim však volatilita

Včerejší seance se opět zařadí mezi ty nudnější. Dopad fundamentů byl minimální a trhy reagovaly spíše na různá politická vyjádření nebo komentáře. Alespoň tedy americký dolar, který výrazněji posiloval na většině z hlavních měnových párů. Hlavní příčinou byl projev Larryho Kudlowa, který je velkým zastáncem amerického dolaru a vyjádřil v něj svou podporu. Na indexu americkém dolaru FUSD, který včera výrazně posiloval, se objevil přes noc výrazný gap a index dnes ráno začíná seanci na horších úrovních jako včera. Mohlo by to indikovat možné oslabování amerického dolaru během dnšní seance na ostatních měnových párech. Fundament se během posledních dnů výrazněji zhoršil na kanadském dolaru, kdy se potencionální zvýšení sazeb hodně oddálilo. Akciové indexy i přes posílení v polovině seance nakonec uzavřely seanci na podobných úrovních jako na začátku dne. Proti většímu posílení na akciových trzích hovoří i VIX, který se zatím stále drží kolem 16 bodů. To je stále dvojnásobek hodnot, než na kterých se pohyboval koncem roku 2017. Již zmíněný dopad fundamentů byl minimální. Za zmínku stojí další pokles žádostí o podporu v nezaměstnanosti na 226 000. Filadelfský a New Yorský index vykázaly smíšené hodnoty, jejich efekt byl tedy také negován. Stále platí, že výraznější dopad na finanční trhy může mít vývoj politické situace, různé komentáře, projevy politiků a podobně. Důležitý bude také vývoj situace mezi Ruskem a Velkou Británií, která vyhostila 23 ruských diplomatů.

Z dnešních fundamentů budou zveřejněny opět spíše sekundární data. V 11:00 bude zveřejněna revize inflace v Eurozóně, která by mohla mít při výraznější odchylce dopad na vývoj finančních trhů. V 13:30 data z amerického trhu bydlení společně s počty stavebních povolenek. V 14:15 Průmyslová produkce z USA.

Australský dolar indikoval, že by mohl navázat na zisky z konce roku a při průrazu trendové linie a slabšímu americkému dolaru to vypadalo nadějně. Pro změnu silnější americký dolar na páru AUDUSD včera opět zkorigoval zisky z minulého týdne . Zajímavý nákupní signál z technické formace se na tomto měnovém páru objevil dnes ráno, kdy trh došel k původní trendové linii a zároveň silnému supportu kde utvořil pin bar. Trh je spíše shortový, ale z technického hlediska lze nyní vidět prostor pro lehký růstový pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst