Trh práce v Británii odolává brexitu, analýza EUR/GBP

V červenci klesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Velké Británii o 8 600 a počet zaměstnaných Britů vzrostl o 176 000, což je o 103 000 více, než odhadoval trh. Dnešní výsledky signalizují, že britský trh práce zatím nepociťuje výsledek referenda o brexitu. Rovněž míra nezaměstnanosti zůstala v červenci na červnové hodnotě 4,9 procenta. Ačkoliv 3měsíční průměr mezd rostl pomaleji (2,4 procenta), než byl tržní konsenzus (2,5 procenta), dokázal si proti červnu polepšit o 0,1 procenta.

Měnový pár EUR/GBP nám dnes nabízí další signál, který ukazuje na překoupenost tohoto měnového páru. Cena EUR/GBP spolu s oscilátorem RSI tvoří medvědí divergenci. Nicméně tento měnový pár přinesl v posledních dnech už několik medvědích signálů (např. měsíční reverzní červencová svíčka), na které nereagoval, proto s prodejem opatrně. Podobnou divergenci tvoří EUR/GBP i s oscilátorem MACD, ta však ještě není dokončena. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy