Trh je zklamán z neúspěchu v Dauhá, analýza EUR/JPY

Neúspěšná dohoda producentů v Doze je hlavní událostí dnešního dne. Reagují na ně všechna aktiva. Na jedné straně oslabují komoditní měny, hlavně kanadský dolar a ruský rubl. Na druhé straně posiluje japonský jen, reprezentant bezpečného přístavu. Akciové trhy zatím nepanikaří. Evropské akciové stejně jako americké indexy se obchodují mírně v plusu. Neúspěšný výsledek jednání producentů ropy je špatnou zprávou pro centrální banky, které bojují s dlouhodobě pomalu rostoucí cenovou hladinou. Ve čtvrtek zasedá Evropská centrální banka (ECB).

O měnovém páru EUR/JPY a jeho souboji s významnými úrovněmi podpory jsme vás informovali již předchozí týden. Dnes po neúspěšném výsledku jednání v Dauhá se EUR/JPY propadlo pod tyto podpory. Aktuálně vyplňuje ranní gap a testuje trendovou linii. Pokud se udrží pod touto linii, zle čekat další pokles, zejména když se opět propadne pod ranní minima. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy