Téma brexitu opět ožívá a libra oslabuje, a analýza GBP/USD

Britská libra se ve včerejší seanci dostala pod silný tlak medvědů a trh se vracel k „brexitovým“ minimům. Libra reagovala na slova předsedkyně vlády Theresy Mayové, která prohlásila, že Británie využije článku 50 Smlouvy o Evropské unii nejpozději do konce prvního čtvrtletí 2017. Toto datum by tak mělo znamenat počátek cesty Británie ven ze společenství Evropské unie. Jen zmínka o brexitu přinesla nechuť držet libru a vrhla na trh negativní sentiment.

Proti americkému dolaru se sterling dostal blízko k minimům kolem úrovně 1,2800 a v poklesu ho nedokázaly zastavit ani lepší výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby. Trh se nachází uvnitř klesajícího trendového kanálu, a pokud prorazí tuto úroveň, tak má prostor k dalšímu oslabování. Přepropadné oscilátory nebudou hrát v tento moment významnější roli. Silnou rezistencí se tak stala hladina 1,2915. Dnes v 10:30 bude zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru stavebnictví.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy