Technická analýza ROPY, ZLATA, EUR/USD a DAXu

Ropa stále pokračuje v předurčeném směru. Trhy by tímto tempem mohl brzy atakovat dlouho vyzývanou rezistenci 51,0 a dokončil by tak harmonický pohyb AB=CD. Medvědí divergence na MACD zatím setrvává v platnosti. O dalším osudu ropy tak rozhodne reakce na avizovanou cenu 51 USD za barel, do té doby má trh prostor růst.

EUR/USD se po silném posílení z minulého pátku dostalo opět do konsolidačního prostředí. Trh tentokrát testuje hůře čitelnou klínovou formaci. Na stochastickém oscilátoru lze pozorovat menší medvědí divergenci. V těchto případech však bývá rozhodující, jakým směrem trh prolomí formaci. Nejbližší rezistencí je pak cena 1,1430.Zásadní makroekonomické informace nabídne až výsledek zasedání americké centrální banky (FOMC) příští středu.

Zlato je na tom podobně jako eurodolar. Trh po silné páteční expanzi konsoliduje své zisky. Z pohledu technické analýzy se potvrdila divergence z minulého týdne. Vyrazí-li trh směrem vzhůru, tak má prostor otevřený až k rezistenci 1260,00 USD za unci.

Německý akciový index Dax zatím vyšel vítězně ze souboje s podporou 10 120 bodů. Trh tak doposud nenaplnil očekávání potenciální Gartleyeho formace, případně reverzního patternu hlava-ramena. Dokud zůstává v platnosti high z minulého týdne, tak platí i negativní výhled a stále je ve vzduchu šance na výprodej. Prostor růst by se otevřel až prolomením rezistence 10 540 bodů.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy