Technická analýza ropy 19.1.2017

Ropa zahájila svůj sestup rychleji, než se původně očekávalo, přesto však je současný vývoj ve vytyčených kolejích. Trh se odrazil od horní hrany kanálu a má namířeno k technickým podporám. Harmonická analýza ukazuje na motýlí formaci, což lze interpretovat tak, že nejbližší výraznější korekce se může objevit až u supportního pásma mezi hodnotami 49,46 – 48,14 USD za barel. Oscilátor MACD se stále nedostal do záporných hodnot a není tak překážka, která by teď medvědům stála v cestě.

Ropě včera nepomohla ani slova generálního tajemníka OPECu, který vyjádřil spokojenost s listopadovou dohodou o snížení limitů těžby. Dnes Mezinárodní energetická agentura (EIA) zveřejní zásoby ropy v USA. Včerejší data od Amerického petrolejářského institutu naznačila pokles zásob. Dnes bychom měli sledovat, zda zásoby klesly kvůli vyšší aktivitě rafinérských společností nebo z jiného důvodu. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy