Technická analýza hlavních měnových párů

EUR/USD pokračuje uvnitř trendového kanálu. Momentálně se trh pohybuje kolem supportu 1,1150, který je dalším milníkem v sestupném trendu. Uvnitř kanálu lze pozorovat harmonický sestup formace 3-drive pattern. Dojde-li k jejímu naplnění, tak čeká trh návštěva podpory 1,1080. Negativní výhled vydrží do prolomení klesajícího červeného kanálu.

Britská libra (GBP/USD) vstoupila do nového týdne velmi dobře. Našla support na ceně 1,4460 a zatím vyhrává nad dolarem. Udrží-li trh směr, tak ho čeká velmi brzy test rezistence 1,4635, kde lze očekávat nástup nových prodávajících. Na býky zde čeká klesající trendová linie kanálu.

Na zlatu se projevil vliv silného dolaru. Trh prolomil intradenní rostoucí kanál, na který jsme při posledním souhrnu upozorňovali, a pokračuje volným pádem směrem k jihu. Na 4hodinovém grafu, tak lze pozorovat málo obvyklou formaci obráceného klínu. Šance na zpomalení výprodeje se nachází na podpoře 1 228 USD.

Ropa i přes menší zaváhání, které se projevilo konsolidací v minulém týdnu, pokračuje za vyplněním dlouhodobé harmonické formace AB=CD. Blíží se tak očekávaný test cenové úrovně 51,0. Zde by se pak mohla objevit hlubší korekce.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.