Technická analýza GBP/JPY

Na křížovém měnovém páru GBP/JPY se vytvořila formace dvojitého vrcholu. GBP/JPY odmítl v pondělí cenu 152,66 svíčkovou formací pinbar a zamířil dolů. Britská libra má za sebou sérii velmi úspěšných dní. Avšak podle všeho nebude mít dostatek sil k překonání rezistence a v nejbližších dnech prohraje souboj s japonským jenem. K oslabení ji pomohl i horší úterní výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti