Technická analýza GBP/JPY

Na křížovém měnovém páru GBP/JPY se vytvořila formace dvojitého vrcholu. GBP/JPY odmítl v pondělí cenu 152,66 svíčkovou formací pinbar a zamířil dolů. Britská libra má za sebou sérii velmi úspěšných dní. Avšak podle všeho nebude mít dostatek sil k překonání rezistence a v nejbližších dnech prohraje souboj s japonským jenem. K oslabení ji pomohl i horší úterní výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti