Technická analýza EUR/USD, ZLATO a AUD/USD

Eurodolar (EUR/USD) si tento týden otestoval silnou rezistenci 1,13500. U hrany této rezistence je vidět dlouhý knot, který naznačuje krátkodobou převahu medvědů. Pokud se dolaru podaří zmobilizovat síly, mohl by aspirovat na vyplnění motýlí formace. V tomto případě bude hrát klíčovou roli proražení pondělního minima. Ve čtvrtek je zveřejněn index IFO z Německa a v pátek vystoupí Janet Yellenová, šéfka Fedu na sympóziu v Jackson Hole. 

Zlato se stále nehnulo z dříve avizované trojúhelníkové formace. Na trhu tak dále probíhá kumulacce nových objednávek. Techničtí obchodníci, tak čekají na prolomení formace a vstup do nového obchodu. Z pohledu dlouhodobého trendu favorizujeme průraz směrem vzhůru.

AUD/USD se překvapivě stále drží uvnitř rostoucího klínu. Na stochastickém oscilátoru zůstává medvědí divergence v platnosti. Trh nyní využil podpory v podobě trendové linie. V ideálním případě by tak trh otestoval znovu rezistenci 0,7710 a následně udělal medvědí break-out. Tento týden nečekáme žádná významná makroekonomická data z Austrálie.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.