Technická analýza EUR/USD, GBP/USD, ZLATA a DAXu

EUR/USD zůstává otřeseno po Brexitu. Trh přišel o volatilitu i jasnější intradenní trend. Již několikátý den v řadě osciluje eurodolar kolem hladiny 1,11. Ve hře stále zůstává medvědí outside svíčka z 5.července, jejíž maximum nebylo dosud překonáno. Větší šanci na získání převahy, tak mají stále více prodávající. 

GBP/USD se podobě jako ostatní páry s britskou librou dočkal prvního výraznějšího býčího impulsu od Brexitu. Sterling využil masivní divergence na MACD a má namířeno k prvnímu záchytnému bodu v podobě Fibonaciho úrovně 23,6. Klíčové rezistenční pásmo leží mezi Fibo úrovněmi 50 a 61,8, libra tak má zatím prostor k růstu. Výhledově se však počítá s převahou medvědů.

Německý akciový index DAX se vrací na hodnoty, na kterých se obchodovalo před již několikrát zmiňovaným britským referendem o brexitu. Cenový gap, který vznikl mezi otevírací a zavírací cenou během referenda je již téměř zaplněn, a je tak na čase změnit úhel pohledu. Na základě harmonické analýzy lze očekávat, že se trh pokusí dosáhnout hladiny 10 200, u které končí netopýří formace. Zde by trh mohl najít krátkodobé maximum.

Zlatu se tento týden zatím nepodařilo překonat nová více než dvouletá maxima z minulého týdne. Trh vkročil do nového týdne v korekční náladě, což potvrzuje i medvědí divergence na stochastickém oscilátoru. Zlato se nachází ve formaci obráceného klínu, a lze tak predikovat možnost dalšího poklesu. Silná podpora čeká na zlato na úrovni 1300 dolarů za unci.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy