Technická analýza EUR/USD, GBP/USD, ZLATA a DAXu

EUR/USD pokračuje ve vyplňování pondělního výhledu. Trh v úterní seanci zažil další výprodej a podařilo se překonat intradenní podporu1,1213. V platnosti tedy zůstává, jak možnost vytvoření harmonického pohybu AB=CD, tak Gartleyeho formace. Významným testem pro tuto analýzu bude hladina 1,11.

GBP/USD téměř na pip přesně dnes otestovalo predikovanou Fibonacciho hladinu 88,6. Netopýří harmonická formace, tak získává jasnější obrysy. Z pohledu technické analýzy by libru mohla potkat korekce. Ve vzduchu však stále visí obavy z Brexitu a nelze počítat s výraznější býčí nadvládou.

Zlato se zatím stále drží na vysokých hodnotách kolem 1290. Trh tak zatím nepředvedl reakci na avizovanou klínovou formaci. Na oscilátorech (stochastic a MACD) je ovšem už vidět touha po korekci. Rozbuškou by se mohlo stát prolomení krátkodobé trendové linie.

Německý akciový index DAX pokračuje v předpokládané cestě na jih. Z technické perspektivy dochází k naplňování reverzní formace hlava-ramena. Její teoretický potenciál šahá až k hodnotě 8 967. Svou roli však sehraje silný support 9 460, jehož test se očekává už v dnešní seanci. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy