Technická analýza DAXu, GBP/USD, EUR/USD a ZLATA

Akciové indexy kopírují náladu kolem Brexitu, nejinak je tomu i u německého DAXu. Zde trh na konci minulého týdne dosáhl strategického cíle 9 460. Následně se odrazil a nyní čerpá z průzkumů, které ohlašují, že nedojde k vystoupení z EU. Momentálně se trh nachází u prolomené neckline úrovně. Z technického hlediska je důležitá úroveň 10 120, která odděluje býčí a medvědí chápaní. Daleko důležitější však bude výsledek čtvrtečního hlasování.

Sterling (GBP/USD) až překvapivě dobře vyplnil avizovanou harmonickou formaci netopýra. Tragická smrt političky Jo Cox společně s proevropskými výsledky v průzkumech ohledně Brexitu tlačí libru vzhůru. Momentálně však možná dosáhla libra svého maxima, když vstoupila do silného rezistenčního pásma. Nehledě na středeční obchodování GBP/USD, rozhodne o osudu měnového páru čtvrteční referendum. Pokud by došlo k vystoupení z EU, odhaduje se oslabení libry až o 20 procent.

Na EUR/USD držíme výhled z minulého týdne. Býci „zatím“ nedokázali prolomit maximum z minulého týdne a gartleyeho formace zůstává v platnosti. Osud eura je nyní nechám na pospas rozhodnutí o Brexitu a i na tomto instrumentu lze očekávat výraznější volatilitu v závěru týdne. Z hlediska technické analýzy bude klíčové, zda medvědi dokáží zlomit podpory 1,1210 a 1,11.

Zlato během úterní seance využilo výrazného bearish outside baru, jenž vznikl na trhu minulý čtvrtek. Momentálně tak lze hovořit i dvojitém vrcholu. Medvědí intradenní trend vydrží na trhu, dokud se bude obchodovat pod hladinou 1278-1280. Nebližším cílem prodejců je podpora 1258.

Autor: Investplanet 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy