4 základní jednoduché formace japonských svíček

Publikováno 29.03.2017

Zaměříme se na svíčkové grafy skládající se z jedné svíčky a jak podle nich odhadnout budoucí vývoj na trhu. Používání jednotlivých formací pomůže k identifikaci možných trendů a jejich zvratů na trhu. Podíváme se na čtyři základní jednoduché formace japonských svíček.   

Přečíst článek

Základní japonské svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Japonské svíčky jsou jedním ze způsobů, jak zakreslit vztah mezi kupci a prodejci na trhu. Svíčku mohou trend potvrzovat nebo upozorňovat na jeho změnu. Prakticky se jedná se o graf vyjadřující vztah úrovní otevírací a zavírací ceny a zobrazuje cenové maximum a minimum za určité časové období. 

Přečíst článek

Co to jsou japonské svíčky a jak nám pomohou v obchodování?

Publikováno 29.03.2017

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších technických analýz na finančním trhu. Japonci už v 18. století vymysleli, jak pomoci této techniky obchodovat s rýží. Steve Nison přinesl obchodování japonských svíček na burzu do USA, čímž udělal tuto metodu obchodování populární na celém světě. 

Přečíst článek

Svíčkové formace: Inside / Outside Bars obchodování

Publikováno 20.05.2016

Inside bar popisuje svíčkovou formaci vytvořenou na svíčkovém grafu. O Inside baru lze mluvit, když se vytvoří vnitřní svíčka uvnitř větší svíčky. První svíčka (mother´s bar) určuje důležité maximum (či minimum) – vnitřní svíčka musí mít maximum pod maximální hodnotou první svíčky a své minimum nad jejím minimem.
Přečíst článek

3 základní typy grafů

Publikováno 15.04.2016

Pokud používáte pro obchodování na finančním trhu obchodní platformu Metatrader 4, pak v ní naleznete 3 základní typy grafů, které vyjadřují vývoj ceny finančního aktiva v čase.

Přečíst článek

Technická analýza

Publikováno 22.03.2016

Technická analýza je nejpoužívanější metodou predikce budoucího vývoje cen. V rámci technické analýzy se používají různé druhy grafů, které zobrazují pohyb ceny v průběhu daného období.

Přečíst článek