Grafické vzory a formace

Publikováno 08.02.2019

Nejznámější grafické formace - Dvojitý vrchol, dvojité dno, hlava ramena, obrácena hlava ramena. Jak najdeme tyto formace v grafu a jakým způsobem můžeme pomocí nich obchodovat.

Nejznámější grafické formace, druhá část - Trojúhelníky, vlajky, obdélníky. Jak najdeme tyto formace v grafu a jakým způsobem můžeme pomocí nich obchodovat.

Přečíst článek

Technická analýza - falešný průraz

Publikováno 08.02.2019

Falešný průraz je jev, který se u obchodování podle technické analýzy velmi často vyskytuje u důležitých cenových hladin.  Jeho správná identifikace a dodržování pravidel Money managementu nám mohou pomoci, najít zajímavý obchod s výhodným poměrem rizika a zisku (RRR).

Přečíst článek

Trendové linie

Publikováno 07.02.2019

Trendové čáry / linie (nebo také anglicky trendlines) jsou pravděpodobně nejpoužívanější formou technické analýzy ve forexovém obchodování. Pokud jsou zakresleny správně, mohou být velmi účinnou zbraní v technické analýze. Bohužel většina obchodníků je neumí sestavit přesně. 

Přečíst článek

Divergence

Publikováno 07.02.2019

Divergence mezi cenovým grafem a oscilátorem patří mezi vyhledávané techniky analýzy finančních trhů. Jejich rozpoznání i následné využití je rozebráno v našem článku.

Přečíst článek

Fibonacciho vějíře

Publikováno 14.01.2019

Fibonacciho vějíře patří mezi pět základních technických Fibonacciho nástrojů, které nalezneme v obchodní platformě MetaTrader4.

Přečíst článek

Dvojité svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Dvojité svíčkové formace jsou charakteristické tím, že jsou tvořeny ze dvou svíček opačných barev, trojité vznikají seskupením tří svíček. Býčí a medvědí pohlcení (Bullish a Bearish Engulfing). Býčí pohlcení (Bullish Engulfing) je složenou formací dvou svíček v klesajícím trendu a předpovídá extrémní pohyb ceny. 

Přečíst článek