Technická analýza

Videa

Články

Manuály

Dvojité svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Dvojité svíčkové formace jsou charakteristické tím, že jsou tvořeny ze dvou svíček opačných barev, trojité vznikají seskupením tří svíček. Býčí a medvědí pohlcení (Bullish a Bearish Engulfing). Býčí pohlcení (Bullish Engulfing) je složenou formací dvou svíček v klesajícím trendu a předpovídá extrémní pohyb ceny. 

Přečíst článek

4 základní jednoduché formace japonských svíček

Publikováno 29.03.2017

Zaměříme se na svíčkové grafy skládající se z jedné svíčky a jak podle nich odhadnout budoucí vývoj na trhu. Používání jednotlivých formací pomůže k identifikaci možných trendů a jejich zvratů na trhu. Podíváme se na čtyři základní jednoduché formace japonských svíček.   

Přečíst článek

Základní japonské svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Japonské svíčky jsou jedním ze způsobů, jak zakreslit vztah mezi kupci a prodejci na trhu. Svíčku mohou trend potvrzovat nebo upozorňovat na jeho změnu. Prakticky se jedná se o graf vyjadřující vztah úrovní otevírací a zavírací ceny a zobrazuje cenové maximum a minimum za určité časové období. 

Přečíst článek

Co to jsou japonské svíčky a jak nám pomohou v obchodování?

Publikováno 29.03.2017

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších technických analýz na finančním trhu. Japonci už v 18. století vymysleli, jak pomoci této techniky obchodovat s rýží. Steve Nison přinesl obchodování japonských svíček na burzu do USA, čímž udělal tuto metodu obchodování populární na celém světě. 

Přečíst článek

Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank

Publikováno 08.03.2017

Švýcarská centrální banka má i po ukončení fixace kurzu švýcarského franku proti euru (EUR/CHF) oči stále otevřené. Velmi pozorně monitoruje situaci v Evropě a upozorňuje na letošní politická rizika, která by mohla zlákat investory k nákupu švýcarského franku. Právě evropská dluhová krize přiměla investory k přesunu kapitálu z eur do franků.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, NZD/JPY a USD/JPY

Publikováno 07.03.2017

EUR/CAD musí být v současné době lákadlem pro obchodníky specializujícími se na netrendová období a „price action“. Trh se od prosince loňského roku obchoduje v pásmu 1,3850 a 1,4280. Nyní se měnový pár EUR/CAD opět chystá na cestu k horní hranice této konsolidace.

Přečíst článek

Svíčkové formace: Inside / Outside Bars obchodování

Publikováno 20.05.2016

Inside bar popisuje svíčkovou formaci vytvořenou na svíčkovém grafu. O Inside baru lze mluvit, když se vytvoří vnitřní svíčka uvnitř větší svíčky. První svíčka (mother´s bar) určuje důležité maximum (či minimum) – vnitřní svíčka musí mít maximum pod maximální hodnotou první svíčky a své minimum nad jejím minimem.
Přečíst článek

Trendové linie

Publikováno 13.05.2016

Trendové čáry / linie (nebo také anglicky trendlines) jsou pravděpodobně nejpoužívanější formou technické analýzy ve forexovém obchodování. Pokud jsou zakresleny správně, mohou být velmi účinnou zbraní v technické analýze. Bohužel většina obchodníků je neumí sestavit přesně. 
Přečíst článek

3 základní typy grafů

Publikováno 15.04.2016

Pokud používáte pro obchodování na finančním trhu obchodní platformu Metatrader 4, pak v ní naleznete 3 základní typy grafů, které vyjadřují vývoj ceny finančního aktiva v čase.

Přečíst článek