Spojené státy zakončují týden špatnými daty, analýza EUR/AUD

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech, měřena indexem Univerzity Michigan, v dubnu klesla na nejnižší úroveň od loňského září. Index dosáhl jenom 89,7 bodu ve srovnání s březnem, kdy měl hodnotu 91 bodů, zatímco analytici očekávali zlepšení na 92 bodů. Snížila se jak budoucí očekávání amerických spotřebitelů, tak i hodnocení současné situace.

Průmyslová výroba Spojených státech v březnu klesla více, než se čekalo. Průmyslová výroba se meziměsíčně snížila o 0,6 procenta po stejném poklesu 0,6 procenta za únor. Ekonomové čekali snížení jenom o 0,1 procenta. Výroba klesla v šesti z minulých sedmi měsíců. Celkově průmyslová produkce v prvním čtvrtletí meziročně klesla až o 2,2 procenta.

Americký akciový trh otevírá v závěru týdne opatrně před víkendovým zasedáním producentů ropy v Dauhá. 

EUR/AUD se obchoduje u hrany rostoucí trendové linie. Tento měnový pár vyjadřuje rizikový apetit investorů. AUD v tomto páru reprezentuje riziko a euro bezpečný přístav. Zajímavé bude sledovat, zda se změní rizikový sentiment investorů po víkendu a zasedání ropných producentů v Dauhá.

Autor: Investplanet a Michala Moravcová
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy