Špatná data z USA na závěr týdne, analýza USD/CHF

Americký dolar dostává v závěru týdne další ránu, když index spotřebitelské důvěry konstruován Univerzitou Michigan v březnu klesl na nejslabší úroveň od loňského října. Index spadl tento měsíc podle předběžných údajů na 90,0 bodu z 91,7 bodu za únor, zatímco analytici očekávali mírné zlepšení proti předchozímu měsíci na 92,2 bodu.

Nicméně americký akciový trh naopak od dolaru sílí. Těží hlavně ze středečního zasedání Fedu, který zchladil vyhlídky na zvyšování úrokových sazeb. Akciovým indexům rovněž pomáhá k růstu posilující cena ropy, která dnes dosáhla na tříměsíční maxima nad 41 dolarů za barel (americká WTI).

Americký dolar na páru se švýcarským frankem svádí těžký souboj o to, kdo je na tom hůř. Zasedání americké centrální banky dohnalo USD/CHF k poklesu k dlouhodobé trendové linii a úrovni 0,96820. Reakce USD/CHF na trendovou linii nám může hodně napovědět i o dalším vývoji hlavního měnového páru EUR/USD, s nímž se pohybuje inverzně.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy