Souhrnná analýza: Ropa, Index dolaru a DAX

Ropa se vydala v posledních dnech jasně k severu. Trh tak momentálně postává u klíčové rezistence 51,50, která je také ročním maximem. Z technického pohledu se tak tento trh nachází v rozhodovacím momentě. Pro další růst hovoří harmonická formace kraba, jenž předpokládá expanzi až k Fibonaccihoo úrovni 161,8, avšak stále hrozí vznik falešného průrazu, zvláště po včerejší seanci. Rozhodujícím momentem bude případný test 49,25.

Index amerického dolaru kopíruje ztráty amerického dolaru. Na denním grafu vznikla reverzní formace outside-baru a dolar by tak mohl pokračovat ve ztrátách. Pokud se trh posune pod psychologickou úrovní 100,00 pak má otevřený prostor až k podpoře 98,70.

Německý akciový index DAX příliš nepřeje v posledních týdnech trendovým obchodníkům. Trh je svírán v konsolidačním pásmu mezi 10 800 – 10 347. Tento týden přinesl býčí oživení na tomto trhu a obchodníci zbystřují nad novou šancí prolomení pásma. Momentálně nadějněji vypadá průraz směrem vzhůru.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.