Týdenní technická analýza

Zlato se po výhře Trumpa vydalo k jihu, tedy směrem, kterým napovídala týden stará analýza. Z pohledu harmonické analýzy dosáhl trh téměř 100 procentní Fibonacciho expanze a je tak naplněna struktura AB=CD. Zde je opět potřeba zmínit nový milník, kterým je v případě zlata hladina 1 200,00, jejíž prolomení by značně posílilo šance medvědů na další oslabení.

Britská libra využila zaváhání japonského jenu a prolomila klesající trendovou linie. Měnovému páru GBP/JPY tak vznikl prostor k dalšímu růstu. Pokud trhu vydrží současné naladění, tak nejbližší milníkem by se mělo stát dosažení rezistence 139,00, tedy předchozího vrcholu.

Nová síla britské libry je vidět i na páru EUR/GBP, kde trh od prolomení trendové linie urazil již značný kus cesty. V minulém týdnu překonal minoritní podporu 0,8690. Nyní již trhu nebrání žádná důležitá podpora (vyjma kulatých čísel) na cestě za podporou 0,8352.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.