Souboj australského dolaru s eurem

Euro po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky (ECB) oslabilo proti australskému dolaru (EUR/AUD). ECB mírně zvýšila výhled pro ekonomický růst a inflaci. Avšak Mario Draghi v průběhu tiskové konference zastavil býky v růstu.  Investorům připomenul, že banka je připravená zvýšit měnové stimuly, zhorší-li se ekonomické podmínky v eurozóně. Naopak australský dolar těží z výborného výsledku, který přišel ve čtvrtek ráno z domácího trhu práce. EUR/AUD protnul trendovou linii a přesunul se do dolní částí trendového kanálu, jehož dolní hranu by mohl otestovat.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti