Souboj australského dolaru s eurem

Euro po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky (ECB) oslabilo proti australskému dolaru (EUR/AUD). ECB mírně zvýšila výhled pro ekonomický růst a inflaci. Avšak Mario Draghi v průběhu tiskové konference zastavil býky v růstu.  Investorům připomenul, že banka je připravená zvýšit měnové stimuly, zhorší-li se ekonomické podmínky v eurozóně. Naopak australský dolar těží z výborného výsledku, který přišel ve čtvrtek ráno z domácího trhu práce. EUR/AUD protnul trendovou linii a přesunul se do dolní částí trendového kanálu, jehož dolní hranu by mohl otestovat.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti