Souboj australského dolaru s eurem

Euro po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky (ECB) oslabilo proti australskému dolaru (EUR/AUD). ECB mírně zvýšila výhled pro ekonomický růst a inflaci. Avšak Mario Draghi v průběhu tiskové konference zastavil býky v růstu.  Investorům připomenul, že banka je připravená zvýšit měnové stimuly, zhorší-li se ekonomické podmínky v eurozóně. Naopak australský dolar těží z výborného výsledku, který přišel ve čtvrtek ráno z domácího trhu práce. EUR/AUD protnul trendovou linii a přesunul se do dolní částí trendového kanálu, jehož dolní hranu by mohl otestovat.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti