Souboj australského dolaru s eurem

Euro po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky (ECB) oslabilo proti australskému dolaru (EUR/AUD). ECB mírně zvýšila výhled pro ekonomický růst a inflaci. Avšak Mario Draghi v průběhu tiskové konference zastavil býky v růstu.  Investorům připomenul, že banka je připravená zvýšit měnové stimuly, zhorší-li se ekonomické podmínky v eurozóně. Naopak australský dolar těží z výborného výsledku, který přišel ve čtvrtek ráno z domácího trhu práce. EUR/AUD protnul trendovou linii a přesunul se do dolní částí trendového kanálu, jehož dolní hranu by mohl otestovat.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti