Sněmovna schválila rozpočet pro vládu

Poté co se již dříve shodli republikáni s demokraty na dvouletém rozpočtovém plánu pro americkou vládu. Dnes dopoledne schválil kongres zvýšení rozpočtových výdajů o 300 miliard dolarů. Jedná se o výsledek rozsáhlých jednání a ohrožení vládní uzavírkou, která hrozila vládě, pokud by se nedohodla na vládním rozpočtu. Ta byla od dnešní půlnoci v platební neschopnosti. Jak bylo již řečeno, výdaje rozpočtu by se měly během následujících dvou let zvýšit o 300 miliard dolarů.

131 miliard dolarů by mělo být uvolněno na civilní projekty, z toho 20 miliard na zmodernizování infrastruktury. Část prostředků by měla být vynaložena na financování programu dětského pojištění. Dalších přibližně 90 miliard dolarů by mělo být uvolněno jako pomoc oblastem zasaženým hurikány minulý rok v létě.

Dolarový index FUSD reagoval na rozhodnutí (cca 11:30) o navýšení vládního rozpočtu lehkým posílením. Se schválením vládního rozpočtu trhy spíše počítaly, riziko vládní uzavírky však stále bylo aktuální a dolar byl začátkem dnešní seance trochu nervózní. Rozpočet ještě musí podepsat prezident Trump, je však nepravděpodobné, že by rozpočet neschválil.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti