Sněmovna schválila rozpočet pro vládu

Poté co se již dříve shodli republikáni s demokraty na dvouletém rozpočtovém plánu pro americkou vládu. Dnes dopoledne schválil kongres zvýšení rozpočtových výdajů o 300 miliard dolarů. Jedná se o výsledek rozsáhlých jednání a ohrožení vládní uzavírkou, která hrozila vládě, pokud by se nedohodla na vládním rozpočtu. Ta byla od dnešní půlnoci v platební neschopnosti. Jak bylo již řečeno, výdaje rozpočtu by se měly během následujících dvou let zvýšit o 300 miliard dolarů.

131 miliard dolarů by mělo být uvolněno na civilní projekty, z toho 20 miliard na zmodernizování infrastruktury. Část prostředků by měla být vynaložena na financování programu dětského pojištění. Dalších přibližně 90 miliard dolarů by mělo být uvolněno jako pomoc oblastem zasaženým hurikány minulý rok v létě.

Dolarový index FUSD reagoval na rozhodnutí (cca 11:30) o navýšení vládního rozpočtu lehkým posílením. Se schválením vládního rozpočtu trhy spíše počítaly, riziko vládní uzavírky však stále bylo aktuální a dolar byl začátkem dnešní seance trochu nervózní. Rozpočet ještě musí podepsat prezident Trump, je však nepravděpodobné, že by rozpočet neschválil.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti