Sněmovna schválila rozpočet pro vládu

Poté co se již dříve shodli republikáni s demokraty na dvouletém rozpočtovém plánu pro americkou vládu. Dnes dopoledne schválil kongres zvýšení rozpočtových výdajů o 300 miliard dolarů. Jedná se o výsledek rozsáhlých jednání a ohrožení vládní uzavírkou, která hrozila vládě, pokud by se nedohodla na vládním rozpočtu. Ta byla od dnešní půlnoci v platební neschopnosti. Jak bylo již řečeno, výdaje rozpočtu by se měly během následujících dvou let zvýšit o 300 miliard dolarů.

131 miliard dolarů by mělo být uvolněno na civilní projekty, z toho 20 miliard na zmodernizování infrastruktury. Část prostředků by měla být vynaložena na financování programu dětského pojištění. Dalších přibližně 90 miliard dolarů by mělo být uvolněno jako pomoc oblastem zasaženým hurikány minulý rok v létě.

Dolarový index FUSD reagoval na rozhodnutí (cca 11:30) o navýšení vládního rozpočtu lehkým posílením. Se schválením vládního rozpočtu trhy spíše počítaly, riziko vládní uzavírky však stále bylo aktuální a dolar byl začátkem dnešní seance trochu nervózní. Rozpočet ještě musí podepsat prezident Trump, je však nepravděpodobné, že by rozpočet neschválil.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti